Żubr Pompik. Recenzja serii książek dla dzieci

Żubr Pompik. Tropy na śniegu, recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Zimowa pora zachęca do siedzenia w domu, co z kolei sprzyja wspólnej lekturze z dzieckiem. Na długie wieczory z przedszkolakami można wybrać na przykład serię Tomasza Samojlika Żubr Pompik opowiadającą o przygodach mieszkańców Puszczy Białowieskiej. W każdej z czterech części autor – znany twórca komiksowy i doktor nauk biologicznych – subtelnie przedstawia ciekawostki z życia zwierząt, dostarczając czytelnikom sporej dawki ogólnej wiedzy o świecie i przypominając o respektowaniu praw przyrody.

Głównym bohaterem serii jest mały, ale bardzo przyjacielski żubr Pompik, który z racji tego, że urodził się znacznie później niż jego kuzyni, jest najmniejszym zwierzęciem w stadzie i nie ma się z kim bawić. Obserwując otaczający świat i dociekliwie szukając odpowiedzi na swoje pytania, odkrywa tajemnice puszczy i przeżywa niezwykłe przygody.

Żubr Pompik. Tropy na śniegu to pierwsza część serii, która pozwoli małym czytelnikom zgłębić tajemnice lasu zimą. Towarzysząc Pompikowi, dzieci dowiedzą się dlaczego zwierzęta zmieniają kolor futra, będą pomagać mieszkańcom puszczy w przygotowaniach do zimy, poznają łosia, który bardzo słabo widzi i potrzebuje pomocy oraz wyśmiewającą się ze wszystkich srokę, którą spotka słuszna kara… Ten tytuł to idealna propozycja dla dzieci, które lubią zwierzęta i przyrodę.

Żubr Pompik. Letni zmierzch recenzja książkiŻubr Pompik. Letni zmierzch to kolejna część opowiadająca o przygodach dzielnego żubra Pompika, ale również jego młodszej siostry Polinki, tym razem przybliżająca życie zwierząt latem. Nietoperze, jelenie i mrówki to tylko część zwierząt żyjących w danym sezonie i obecnych w lekturze. Oprócz ciekawostek o ich zwyczajach, młodzi czytelnicy dowiedzą się również, dlaczego tak ważne jest, by nie usuwać z puszczy nawet powalonych drzew i gałęzi. Każdy najmniejszy kawałek przecież się liczy…

Seria Tomasza Samojlika, podczas której zabiera czytelnika do wielkiej, dzikiej puszczy zdradzającej swoje tajemnice, to pogodne książki, dzięki którym nauka stanie się nie lada przygodą. Historie, w których mali mieszkańcy puszczy poznają zachodzące w ciągu roku zmiany, rozwijają wrażliwość na przyrodę i są zdrową ucieczką od nudy.

Książki pełne pięknych, kolorowych ilustracji i wartościowych tekstów udowadnia, że w pełni zasługuje na miejsce na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Eliza Idczak

Więcej informacji o serii Żubr Pompik na stronie Wydawnictwa Media Rodzina.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent