Zmień prawa smoków, Rubinko! Recenzja książki Nicoli Kinnear

zmien prawa smokow recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Poprzez podsuwanie konkretnych wzorców zachowania, obowiązujące w społeczeństwie zasady mają porządkować świat i ułatwić funkcjonowanie w nim. Niestety zdarza się, że część z nich, już nieaktualna w szybko zmieniającym się świecie, zamiast wyznaczać kierunek, zaczyna nami sterować. A przecież ustalone prawa nie są ważniejsze niż druga osoba. Przekonała się o tym  bohaterka książki Zmień prawa smoków, Rubinko! autorstwa Nicoli Kinnear.

Rubinka to mała smoczyca, która żyła w wypełnionej bogactwem jaskini. Mimo wielu otaczających ją kosztowności, najważniejszym skarbem była dla niej Księga Praw Smoków. To z niej dowiadywała się jak postępować, by zasłużyć na miano wzorowego stwora. Zapisane zasady nakazywały między innymi straszyć innych, kraść cudze skarby i niczym się nie dzielić. Rubinka konsekwentnie pilnowała wypełniania smoczych praw, ale była tym bardzo zmęczona. Dodatkowo zaczęła jej doskwierać samotność. Niespodziewanie, Księga Praw Smoków zniknęła! Wylewając morze łez, smoczyca zaszyła się w swojej jaskini. To właśnie tam postanowili udać się wystraszeni mieszkańcy krainy, którzy znaleźli najważniejszy dla Rubinki skarb. Niestety niezupełnie wyglądał on tak jak kiedyś – łzy zmyły z kartek cały atrament, a tak ważne dla Rubinki prawa, pozacierały się. W takiej sytuacji można było zrobić tylko jedno, ale o tym, w jaki sposób zakończyła się przygoda małej smoczycy, musicie doczytać już sami.

Zmień prawa smoków, Rubinko! to wartościowy picturebook dla dzieci w wieku przedszkolnym, w którym tekst i obraz pełnią równorzędną rolę.

zmien prawa smokow rubinko recenzja

Zawarta na kartach książki historia podana jest w prosty sposób, bez nadmiaru słów, które mogłyby zanudzić przedszkolnego słuchacza. Treść dopełnia opis życzliwych postaci, które zdobędą sympatię dzieci, wciągając je do baśniowego świata oraz ukryta moralistyka, przypominająca, że każdy może zmienić swoje postępowanie jeśli włoży w to trochę pracy i skorzysta z pomocy.

Wartość książki podnosi również jej estetyczne wydanie – kolorowe, przykuwające uwagę ilustracje dorównują równie bogatej treści, a duży, kwadratowy format książki pozwala dostrzec wszystkie graficzne szczegóły i zainteresować dziecko na dłużej.recenzja zmien prawa smokow

Eliza Idczak

Zmień prawa smoków, Rubinko!
Nicola Kinnear
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Data wydania: 2021-09-20
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent