XIII Dziecięce Spotkania Teatralne

📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Celem Spotkań jest szeroko pojęta edukacja teatralna najmłodszych. Spektakle sprowadzane są z teatrów o najwyższej renomie. Różnorodna oferta pozwala przekonać dzieci, iż teatr jest piękną i potrzebną sztuką, że ważny jest każdy element widowiska: aktorzy, scenografia, muzyka, światło. Spektaklom towarzyszą różnorodne konkursy (najważniejszym z nich jest coroczny konkurs na plakat DST), wystawy i aukcje. To jedna z największych imprez dla dzieci w gliwickim kalendarzu kulturalnym. Podczas tegorocznych Spotkań Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na…

19 marca 2007 (poniedziałek) godz. 9.00 i 11.30
Julian Tuwim
STOI NA STACJI LOKOMOTYWA

Teatr GULIWER” z Warszawy
Na adresowanej do dzieci poezji Juliana Tuwima wychowały się całe pokolenia Polaków.

„Lokomotywę” i „Ptasie radio” czytamy swoim dzieciom na dobranoc. „Lokomotywy” i „Ptasiego radia” maluchy uczą się na pamięć w przedszkolu, by z dumą przyjść do domu i pochwalić się swoimi „aktorskimi” talentami przed rodzicami.

„Guliwer” sięga po klasykę poezji dla najmłodszych, aby piękne polskie słowo docierało do najmłodszych z teatralnej sceny. Drugim, nie mniej ważnym powodem jest chęć subtelnej „wizualizacji” tej poezji, obudowanie jej akcją teatralną, atrakcyjną wizją plastyczną i wzbogacenie oryginalną muzyką. Chcemy, aby spektakl stał się kolejną teatralną wizytówką teatru, przykładem ciepłego, rodzinnego przedstawienia adresowanego do najmłodszych widzów.

Czas trwania: 1h 40 min, z przerwą
Dla dzieci : od 5 lat do II klasy
Cena biletu: 16 zł

======================================

20 marca 2007 (wtorek) godz. 9.30 i 12.00

Aleksandru Popescu
SKLEP Z ZABAWKAMI

Teatr LALKA z Warszawy

Historia z rodzaju niesamowitych, która zdarzyła się pomiędzy zapadnięciem zmroku a świtem. Jej bohaterkę, małą dziewczynkę Dinę zaskakuje w lesie Noc – nieprzenikniona, tajemnicza, rzucająca na świat dziwny czar. To za jej przyczyna leśna droga prowadzi Dinę do niezwykłego sklepu, w którym „zabawki kupuje się bez pieniędzy”

Czas trwania: 1h20 min, 1 przerwa
Dla dzieci: od 6 lat
Cena biletu: 16 zł

======================================

21 marca 2007 (środa) godz. 9.30 i 11.30
Rudyad Kipling
KSIĘGA DŻUNGLI

Opolski Teatr Lalki i Aktora

Zapraszamy na barwne, pulsujące dzikim rytmem spotkanie ze słynną „Księgą dżungli” Rudyarda Kiplinga. To wielka klasyka światowej literatury dziecięcej. Kipling – laureat literackiej nagrody Nobla ponad sto lat temu stworzył postać Mowgliego – „ludzkiego szczenięcia” w gromadzie wilków. Mistyczny naturalizm jego książki, baśniowy i poetycki, do dziś fascynuje świat. Powieść należy do szkolnego kanonu. Doczekała się wielu ekranizacji. A więc i teatr nie może pozostać na nią obojętny . Dziś, kiedy prawdziwy kontakt z naturą zastępują wirtualne animacje, a odwieczny szacunek dla praw przyrody przegrywa z żarłoczną cywilizacją i ludzkim egoizmem – warto odnowić piękny mit egzotycznej dżungli jako szkoły życia, w której człowiek i dzikie zwierzę uczą się nawzajem szacunku dla swojej istoty. I dla swoich tajemnic.

Dla dzieci: od I klasy
Czas trwania: 1h15 min, bez przerwy
Cena biletu: 16 zł

======================================

22 marca 2007 (czwartek) godz. 9.30 i 11.30
Marta Guśniowska
BAŚN O RYCERZU BEZ KONIA

Teatr BANIALUKA z Bielska-Białej

Fabułę przedstawienia stanowi opowieść o nieszczęśliwym Rycerzu bez konia i równie nieszczęśliwym Koniu bez rycerzu, którzy szukają siebie nawzajem. Bajka Marty Guśniowskiej to bajka współczesna, gdzie nie wszystko toczy się "jak to w bajkach bywa". Obok Rycerza i Konia pojawią się w niej uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok, przy czym ich przymiotów nie należy traktować do końca serio. Każdą z postaci odgrywa i aktor w żywym planie i lalka. Niezwykle bogata i oryginalna scenografia, która przeniesie nas w świat fantazji. Akcja toczy się wokół i na olbrzymim stole, na którym umieszczono pomysłową miniaturową scenkę lalkową. Wartka akcja, znakomite kreacje aktorskie i gra zespołowa, pełen inwencji ruch sceniczny, dowcipne piosenki – wszystko pomiędzy bajką a kabaretem. Przedstawienie aż kipi humorem i bez wątpienia i dzieci i dorośli będą się na nim dobrze bawić. Ale nie tylko, bo jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.

Czas trwania: 1 h
Dla dzieci: od 5 lat do III klasy
Cena biletu: 16 zł

======================================

23 marca 2007 (piątek) godz. 8.00, 10.15, 12.30
WARSZTATY TEATRALNO-SCENOGRAFICZNE
Prowadzenie : Marek Zakostelecky – etatowy scenograf czeskiego Teatru DRAK

Warsztaty poprowadzi znakomity czeski scenograf, związany na stałe z teatrem DRAK z Hradec Kralove– Marek Zakostelecky. Gliwickim dzieciom dał się poznać jako autor ‘smoczej” wystawy towarzyszącej zeszłorocznej edycji Dziecięcych Spotkań Teatralnych.

W trakcie warsztatów, dzieci , pod okiem czeskiego gościa, będą mogły zrobić swoje lalki zgodnie z własną fantazją, wyreżyserować fragment przedstawienia. Jeśli czas pozwoli, poznają różnicę pomiędzy różnymi typami lalek – marionetką, pacynką, jawajką. Zobaczą jak odmienne są techniki ich aminacji

Podobne warsztaty Marek Zakostelecky prowadził dla dzieci izraelskich, fińskich, czeskich.
Warsztaty będą prowadzone z udziałem tłumacza.
Cena biletu: 5 zł

======================================

24 marca 2007 (sobota) godz. 16.00
Waldemar Wolański
SKARB PIRATA CYNAMONA

Teatr GROTESKA z Krakowa

"Skarb Pirata Cynamona" to sztuka, w której widzowie decydują o przebiegu akcji. Oni razem z aktorami podejmują decyzje, w którą stronę ma się zwrócić teatralna intryga. Oni również, często wchodząc na scenę, decydują o finałowym kształcie przedstawienia. To dwie godziny wspaniałej zabawy, możliwości nie tylko oglądania, ale i współtworzenia scenicznych przygód pirata Cynamona.

W przedstawieniu zobaczycie: Pirata Cynamona, cyrkowców- Zapowiadacza, dyrektora cyrku na kółkach bez kółek, Tresera (specjalistę od wycofywania sie na z góry upatrzone pozycje), Klauna Zenona Nieśpiesznego, Balerinę Klotyldę Szpagacik (pannę w pretensjach), Wróżkę Eulalię Kolanko (zasłużoną pracownicę działu prognoz długoterminowych), pirata Rabarbara. Odwiedzimy Wyspy Landrynkowe, a na nich piratów, Krainę Potworowców (Kostropulca, Obrzydliwca i Bąbla), Krainę Bajkolandii (Babę Jagę, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Krasnoludka) oraz Krainę Leniwców czyli Widzów.

Skrząca się humorem, z barwną baśniową scenografią i wspaniałą muzyką, jest to opowieść o poszukiwaniu skarbu i przyjaźni. Jak łatwo się domyśleć, baśniowy skarb zostaje w końcu odnaleziony i tu kolejna niespodzianka: zostaje równo podzielony pomiędzy wszystkich widzów znajdujących się w teatrze.

Czas trwania: 1h 40 min., 1 przerwa
Spektakl familijny
Cena biletu: 17 zł

————————————————————
REZERWACJA i SPRZEDAŻ BILETÓW:
BIURO OBSŁUGI WIDZÓW i PROMOCJI GTM
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 032 230 49 68
fax 032 301 51 93
e-mail: bow@teatr.gliwice.pl

KASA BILETOWA GTM
tel. 032 232 13 39

KASA kina "AMOK"
tel. 032 231 56 99

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Gliwicki Teatr Muzyczny, 44-100 Gliwice, ul. Nowy Świat 55/57
Aktualny repertuar pod adresem: www.teatr.gliwice.pl

Patronat medialny nad XIII Dziecięcymi Spotkaniami Teatralnymi sprawuje Miasto Dzieci.
Link: www.teatr.gliwice.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent