Wyprawka dla Warszawskiego Malucha – przydatne informacje

informacje Wyprawka dla Warszawskiego Malucha
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Dobra wiadomość dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców mieszkających na terenie Warszawy. Mona już składać wnioski o jednorazowe wsparcie rzeczowe na każde dziecko. A jakie warunki trzeba spełnić, by ubiegać się o Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha?

Czym jest Wyprawka dla Warszawskiego Malucha?

To zestaw rzeczy o wartości 550 zł niezbędnych lub bardzo przydatnych rodzicom każdego noworodka. W spisie, który znajduje się w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z marca 2019 wymieniono między innymi: body, spodenki, skarpetki, pieluszki tetrowe, chusteczki nawilżane, ręcznik, kocyk i kosz Mojżesza. W zestawie mają znaleźć się też produkty promocyjne i informacyjne.

Dla kogo Wyprawka dla Warszawskiego Malucha?

Wyprawka przeznaczona jest dla wszystkich maluszków urodzonych po 1 kwietnia 2019. Wysokość dochodów rodziców nie ma znaczenia, ważne jest natomiast miejsce zamieszkania dziecka wraz z opiekunem. Zamieszkanie i rozliczanie podatków na terenie m. st. Warszawy musi być potwierdzone oświadczeniem o rozliczeniu podatku dochodowego za rok kalendarzowy poprzedzający rok urodzenia dziecka lub rok, w którym dziecko się urodziło w warszawskim urzędzie skarbowym. Ponadto opiekun musi złożyć oświadczenie o zobowiązaniu się do okazania na wezwanie:

– kopii pierwszej strony zeznania podatkowego za rok kalendarzowy, opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub
– zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) za rok kalendarzowy, lub
– urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z PIT za rok kalendarzowy i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO zawierającego wygenerowany numer dokumentu zgodny z identyfikatorem dokumentu UPO, lub
– w przypadku posiadania Karty Warszawiaka, podanie jej numeru.

Kiedy składać wniosek o Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha

Wniosek może złożyć matka lub ojciec dziecka, mieszkający z dzieckiem i rozliczający podatki na terenie Warszawy. Mamy na to równy miesiąc od momentu urodzenia dziecka. Terminu tego należy bezwzględnie przestrzegać, ponieważ „spóźnione” wnioski nie będą rozpatrywane.

Jak składać wniosek o Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha

Wniosek należy wypełnić w kreatorze na stronie Urzędu m. st. Warszawy (bezpośredni link do kreatora wniosku TUTAJ).

Po wypełnieniu i wydrukowaniu wniosek wraz z wymienionymi wyżej oświadczeniami należy złożyć w wybranym przez siebie Urzędzie Stanu Cywilnego m. st. Warszawy (wykaz urzędów znajduje się TUTAJ) albo w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych przy ul. Niecałej 2 w Warszawie.

Wyprawka zostanie przekazana na adres podany we wniosku. Pamiętajcie o podaniu aktualnego numeru telefonu!