Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Leżaczek i bujaczek – jaki wybrać? Sprawdź, jaki będzie najlepszy dla noworodka

Leżaczek i bujaczek – jaki wybrać? Sprawdź, jaki będzie najlepszy dla noworodka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Nowa rzeczywistość, w której pojawia się dziecko, może Cię zaskoczyć liczbą nowych obowiązków. Rodzice często wspominają, że do opieki nad maleństwem przydałaby się dodatkowa para rąk. Leżaczki i bujaczki zostały stworzone po to, aby trochę odciążyć mamę i tatę oraz stworzyć bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i zabawy dla maluszka. Czy wiesz już, jaki leżaczek i bujaczek wybrać dla swojego dziecka, by był najbezpieczniejszy, a jednocześnie wygodny?

Do czego służy leżaczek i bujaczek dla noworodka?

Dla niemowlaka pierwsze chwile spędzone w wygodnym foteliku bujanym lub leżaczku to nie tylko chwila wytchnienia, ale także zupełnie nowa perspektywa patrzenia na otoczenie. Po czasie spędzonym tylko w ramionach mamy, nosidełku czy łóżeczku, pozycja półleżąca będzie czymś ciekawym, a zabawki z zestawu zapewnią dodatkowe atrakcje podczas leżenia. Zanim jednak wybierzesz coś dla swojego maleństwa zapoznaj się z najlepszą ofertą w sklepie al.to: https://www.al.to/g-24/c/1839-lezaczki-i-bujaczki.html.

Leżaczek vs bujaczek – który wybrać?

Leżaczek bujaczek dla noworodka

Leżaczek to wolnostojący i podwyższony fotelik dziecięcy, który umożliwia dziecku utrzymanie ciała pod kątem półleżącym. Jest to więc najlepsza opcja dla najmłodszych maluszków, które jeszcze nie potrafią samodzielnie siedzieć. Większość leżaczków na rynku to po prostu siedzisko na drążku, który podskakuje w górę i w dół. Delikatne podskakiwanie może być szczególnie kojące na początku, ponieważ przypomina niemowlętom kołysanie w ramionach matki.

Leżaczki dla dzieci zostały zaprojektowane także do zabawy, dlatego wiele z nich jest wyposażonych w interaktywny pasek zabawek. Może on zawierać grzechotki lub inne ciekawe przedmioty. To rozwiązanie stymuluje umysłowo niemowlę i zapewnia mu rozrywkę.

lezaczki-bujaczki

Bujaczek dla dziecka

Bujaczek dla dzieci działa bardzo podobnie do fotela bujanego dla dorosłych, ponieważ kołysze się w przód i w tył z pozycji siedzącej. Większość bujaczków składa się z lekko odchylonego siedziska z dwoma zakrzywionymi taśmami na pałąku, które umożliwiają dorosłemu pchanie krzesła w przód i w tył ruchem kołyszącym. Można to zrobić za pomocą rąk lub po prostu delikatnie popchnąć bujak stopą. Ważny jest wybór bujaka z wyściełanym i miękkim pokryciem siedziska. Szczególnie w przypadku noworodków warto zadbać o odpowiednie podparcie głowy i szyi. Jest to niezbędne, dopóki niemowlę nie zacznie budować mięśni szyi.

Leżaczek elektroniczny wielofunkcyjny

Obecnie stawia się również na rozwiązania wielofunkcyjne. Są to urządzenie, które automatycznie się kołyszą i odtwarzają np. kilka rodzajów melodii. Po zablokowaniu leżaczek staje się wygodnym krzesełkiem, a niektóre modele leżaczków 3w1 przekształcisz także w foteliki, dzięki czemu posłużą jeszcze dłużej.

Co będzie najlepsze dla Twojego noworodka?

Po pierwsze wszystkie leżaczki i bujaczki dla dzieci powinny mieć odpowiednie zagłówki i paski. Ważne jest, aby zawsze czytać etykietę i sprawdzać limit wieku, wzrostu i wagi dla wszystkich artykułów dziecięcych.

Niektórzy świeżo upieczeni rodzice tak naprawdę nie wybierają między tymi dwoma – kończą z obydwoma! Leżaczki i bujaczki wydają się mieć dwie bardzo różne funkcje, które są równie istotne dla szczęśliwego noworodka. Najlepszy leżaczek lub bujaczek dla dziecka będzie jednak wielofunkcyjny. Poszukaj takich, które mają różne ustawienia pozycji, dzięki czemu dziecko będzie mogło usiąść prosto na czas zabawy, a następnie położyć się z powrotem na uspokajającą drzemkę. Sprawdź wszystkie leżaczki i bujaczki w sklepie al.to i dobierz idealny produkt dla swojego maleństwa.

 

Materiał promocyjny

680 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent