Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wyprawka dla noworodka – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Wyprawka dla noworodka - lista najpotrzebniejszych rzeczy
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Kompletowanie wyprawki to wielka przygoda, spore wydatki i szereg dylematów. Oczywiście należy przygotować się na przyjście na świat maluszka, zadbać o to, by w domu były pieluszki jednorazowe, ubranka, kosmetyki, które będą niezbędne od pierwszych chwil życia.  Z czasem oczywiście rzeczy będzie się pojawiać coraz więcej, poza tym można liczyć również na to, że maluch i rodzice otrzymają różnego rodzaju dodatki, które z pewnością przydadzą przy maluszki. Skompletowanie wyprawki wymaga więc pewnej strategii, ale zawsze należy sięgać po produkty z atestem centrum zdrowia dziecka, które będą po prostu bezpieczne.

Kiedy zabrać się za kompletowanie wyprawki?

Przygotowując się do kompletowania wyprawki, trzeba pamiętać o tym, że będzie ona zupełnie inna dla dzieci urodzonych latem i tych zimowych. Kupując ubranka, należy więc zwrócić uwagę na sezonowość i nie opłaca się inwestować w bardzo dużo rzeczy, ponieważ maluszek wyrasta. Często pora roku wyznacza także to, jakie wózki dziecięce są popularne i jakie akcesoria do nich będą niezbędne. Chodzi tu zarówno komfort maluszka, jak i swobodę rodziców. Spacery wiosną i latem różnić się będą nieco, a przygotowanie do każdego wyjścia, szczególnie gdy trzeba wiele warstw na siebie założyć, też będzie wymagać naprawy. Wielu rodziców chętnie sięga więc po wózki 3w1, które rosną wraz z dzieckiem i zmieniającymi się potrzebami. Czasem w zestawie są też Fotelki samochodowe, ale praktyka pokazuje, że warto ten element dokupić osobno, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka, a tym samym idealne dopasowanie dodatku do malucha i samochodu.

Wybieraj pieluszki jednorazowe z atestem Centrum Zdrowia Dziecka

Narodziny dziecka otwierają ważny rozdział w życiu każdej rodziny i oczywiście wymagają przygotowań. Zanim odwiedzicie sklep Bobowózki, sprawdźcie, jakie wymagania co do wyprawki ma szpital, co otrzymaliście od znajomych czy rodziny, na jakie procenty maluch może liczyć. Im lepiej zaplanujecie listę wyprawkę, tym większa szansa, że nie będziecie mieć w domu zbędnych rzeczy, nie wydacie ogromnych pieniędzy, a pod ręką będzie to, co niezbędne. Najczęściej kompletowanie wyprawki należy przeprowadzić jeszcze przed narodzinami dziecka. Doskonałym okresem jest końcówka drugiego trymestru ciąży. Warto w domu mieć pieluchy jednorazowe, ubranka i kosmetyki dla noworodka, wózek i fotelik. Wszystkie produkty muszą być doskonałej jakości i spełniać surowe normy. Najczęściej są one potwierdzane bardzo różnorodnymi certyfikatami. Poza tym pieluszki i kosmetyki są dostępne w bardzo różnorodnych wariantach, więc z pewnością każdy wybierze idealny produkt dla maluszka. To czasem kwestia marki, przyzwyczajeń, ceny.

Jak wspomagać karmienie piersią?

Z okazji narodzin dziecka z pewnością otrzymacie bardzo dużo różnorodnych rzeczy. Warto rodzinie i znajomym powiedzieć, co wam się przyda. Poza tym życie będzie weryfikować wasze potrzeby. I zanim kupicie krzesełka do karmienia, to z pewnością dokonać ważnych wyborów. Teoretycznie do karmienia piersią nie potrzeba żadnych dodatków, ale praktyka pokazuje, że warto mieć wkładki laktacyjne, odpowiednie kosmetyki, a czasem też przydaje się laktator oraz pojemniki do przechowywania pokarmu. Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym z pewnością ilość akcesoriów do przygotowywania mieszanki, mycia butelek i ich wyparzania będzie zdecydowanie większa. Kompletna wyprawka to także różnego rodzaju przybory toaletowe do oczyszczania skóry dziecka przy zmianie pieluszki oraz kąpieli. Do przemywania oczu przyda się sól fizjologiczna, a do czyszczenia noska specjalne preparaty na bazie wody morskiej. Oczywiście lista akcesoriów, dodatków, kosmetyków jest jeszcze dłuższa.

Materiał promocyjny

376 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent