Wszystko o pszczołach, recenzja książki

Wszystko o pszczołach książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kiedy książkę o pszczołach postanawia napisać były dyrektor centrum naukowego w Paryżu, a ilustratorka specjalizuje się w malunkach zwierzaków, to wydawnictwu zostaje cieszyć się z sukcesu.

Na czym tak naprawdę polega wyjątkowość tego tytułu?

Na humorystycznych ilustracjach oraz rzetelnej, szczegółowej, ale przystępnej wiedzy, na temat miododajnych owadów.

Okazuje się, że mieszkańcy ula to społeczność funkcjonująca wg ściśle określonych zasad, a powtarzany przez pokolenia podział na robotnice, strażniczki i karmicielki to bzdura, a właściwie nieścisłość. Robotnica, w ciągu swojego krótkiego życia pełni aż dziewięć różnych zadań.

Dowiemy się, od kiedy na Ziemi latają pszczoły, na czym polega zapylania, jak zbudowana jest pszczoła, z jakich elementów składa się ul, w jaki sposób widzą pszczoły, czy są groźne, kiedy atakują, ile jedzą małe pszczółki, poznamy znaczenie zapachu dla mieszkańców ula, oraz odkryjemy wiele innych tajemnic skrywanych w ulu. Chociaż trudno w to uwierzyć, naprawdę nie będziemy się nudzić, raczej śmiać się, dziwić i zachwycać. Nawet jeśli do tej pory nie widzieliśmy w pszczołach nic fascynującego.

Książka przeczytana błyskawicznie, raz, drugi i trzeci. A nasz dotąd bezimienny pies zyskał zaszczytne miano Trutnia, i jest z niego naprawdę dumny. Obiecujemy nie brać przykładu z robotnic i nie wyrzucać pupila z nadejściem jesieni.

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Wszystko o pszczołach
Autor: Jack  Guichard
Ilustrator: Carole Xenard
Format: 230×285 mm
Objętość: 64 strony
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo Dragon

Wszystko o pszczołach ilustracje

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent