Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Wojtek. Żołnierz bez munduru. Recenzja książki

Wojtek żołnierz bez munduru książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kiedy książkę wzięłam do ręki po raz pierwszy, pomyślałam, że już mnie niczym nie zaskoczy. Wszak powstało ich kilka o słynnym niedźwiedziu. Postanowiłam przeczytać ją sama, by sprawdzić, czy nadaje się na literaturę dla przedszkolaka.

Przeczytałam pierwsze dziesięć stron, zamknęłam i zaczęło się niecierpliwe oczekiwanie na powrót córek z przedszkola. Brzmi niedorzecznie? Możliwe, ale byłam przekonana, że to jedna z tych książek, przy której dziewczyny będą słuchać do ostatniej strony. Nie pomyliłam się.

Niebywałym atutem jest narracja w pierwszej osobie, a dzieci wolą, gdy historię opowiada niedźwiedź, a nie bliżej nieokreślony autor. A ten szczególny niedźwiedź ma dar opowiadania. Potrafi wytłumaczyć, czym jest wojna, wolność, miłość, rodzina, tak jak nikomu do tej pory się to nie udało.

Wolność to takie miejsce, które jest w nas, którego nikt nie może nam odebrać.

Tak, jest to książka o czasie wojny, walce o wolność i powojennym braku miejsca w Polsce, dla żołnierzy Drugiego Korpusu Polski. O tęsknocie za krajem, rodziną i życiu żołnierzy. Jednak to opowieść o mądrym i psotnym niedźwiadku, który śpi ze swoim opiekunem, pustoszy spiżarnię i wbrew zakazom, włamuje się do łaźni, by choć przez chwilę zaznać kąpieli. Dzieci słuchają, rozumieją i jednocześnie świetnie się bawią.

Wojtek. Żołnierz bez munduru stał się nicią porozumienia między mną a siedmioletnią córką, której trudno zrozumieć, czemu ludzie sobie dokuczają, robią coś wbrew własnym poglądom albo wyjeżdżają daleko, choć zapewniają o miłości. W końcu mogłyśmy rozmawiać na tej samej płaszczyźnie, z pomocą niedźwiedzia Wojtka.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Wojtek. Żołnierz bez munduru
Eliza Piotrowska
180 x 210 mm
96 stron
oprawa twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Święty Wojciech

Wojtek żołnierz bez munduru recenzja ksiązki

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

225 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent