UD

Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie. Recenzja książki

Wojtek Stroiciel - z pasją przez życie. Książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie to jedna z najbardziej niezwykłych książek jakie ostatnio wpadły mi w ręce. Można pomyśleć, że w książkach dla dzieci pisano już o wszystkim. A jednak… nigdy nie czytałam książki o stroicielu fortepianów, która w tak szczegółowy sposób opisywałaby tę pracę… i to wierszem!

Książka zachwyci niewątpliwie  każdego miłośnika muzyki.

Jestem pewna, że będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka grającego na pianinie czy fortepianie. Jej nieco baśniowa, magiczna atmosfera tworzy wokół tych instrumentów bardzo patetyczną, tajemniczą i niezwykłą atmosferę. Z jednej strony mamy tu świat marzeń, wiele przenośni, z drugiej poznajemy wiele faktów na temat budowy fortepianów i ich naprawy. Proces renowacji takiego instrumentu opisano krok po kroku, a pracownicy zakładu renowacyjnego przedstawieni są tu niemal jak superbohaterowie. Dużo miejsca autorka poświęca podkreślaniu tego jak ważna w życiu jest pasja, która nadaje cel naszym dążeniom.

Wiersz czyta się przyjemnie, jest on rytmiczny i rymowany. Każda strona jest ilustrowana. Choć styl ilustracji nie do końca mi odpowiada, to wiele z nich ma bardzo poetycki klimat, który świetnie koresponduje z lirycznym tekstem.

Całość jest zaskakująca. Jestem pod wrażeniem tego, jak niszowy jest temat tej książki i jak wiele ciekawych informacji może wynieść czytelnik Wojtka stroiciela. Jedyną wadą jest patetyzm tej historii, dla mnie trochę nadmierny i momentami drażniący, ale ogólne odczucie mam pozytywne i na pewno nie raz zajrzę z dziećmi do magicznego świata stroicieli fortepianów.

Ewelina Zielińska

TUTAJ więcej informacji o książce Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie

798 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent