Nasze miasteczko. Recenzja książki dla dzieci

Nasze miasteczko
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Nasze miasteczko to książkowa nowość dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba. Autorami powyższego tytułu są Peter Knorr i Doro Gobel.

Propozycja ta ma duży format i kartonowe, solidne strony.

Nasze miasteczko jest reprezentantem picturebook, czyli książek obrazkowych. Nie zawiera żadnego tekstu. Z mojego doświadczenia wynika, że pozycje tego typu szybko się nie nudzą. Angażują czytelnika, rozwijają u niego spostrzegawczość i kreatywność. Picturebook nada się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

W książce Nasze miasteczko znajdziemy 7 dużych rozkładówek, a na nich codzienne życie mieszkańców pewnej miejscowości. Ulica tętni życiem. Strażacy ratują kota z płonącego mieszkania, młoda para tańczy przed ratuszem, a weterynarz pomaga wiewiórce. Uwagę zwraca realizm rysunków. Proporcje oraz kolorystyka postaci i obiektów została zachowana. Ilustracje są bardzo pomysłowe, kolorowe oraz dowcipne.

Na każdej rozkładówce możemy odnaleźć kilkadziesiąt postaci, które uchwycone są przy wykonywaniu różnych czynności. Autorzy zadbali o dopracowanie rysunków w każdym detalu. W książce znajdziemy około 20 bohaterów, którzy pojawiają się na wszystkich rozkładówkach. Oglądając kolejne strony, poznajemy ich dalsze losy.

Nasze miasteczko
Nasze miasteczko gwarantuje dobrą zabawę na długie godziny. U nas ta książka stała się wielkim hitem. Mam nadzieję, że was również zachwyci. Gorąco polecam ten tytuł oraz pozostałe z serii: „Statki, łodzie, motorówki”, „Jedziemy na wycieczkę” oraz „Nie ma jak w domu”.

Monika Górka