Wielki Atlas Świata Feliksa, recenzja książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wielki Atlas Świata Feliksa, recenzja książki

Wielki Atlas Świata Feliksa - książka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Nie znasz Feliksa? Nie szkodzi, ja też. Ilustrowanych atlasów dla dzieci też już kilka posiadam, bo pomagają w pracy z dziećmi i pozwalają oswoić się z mapami. Zastanawiałam się więc, czy można jeszcze wnieść coś nowego do tematu, którym zajęło się już kilka wydawnictw. Zaskoczę Was — można.

Znajdziemy tu wiele ciekawych rozdziałów, z których dowiadujemy się, że wielkość Ziemi zależy od perspektywy, planety zawsze pozostają w ruchu, pory roku zależą od tego, w jaki sposób właśnie obrócona jest Ziemia, poznamy budowę Ziemi oraz jej genezę, a także bliżej przyjrzymy się cechom charakterystycznym dla różnych stref klimatycznych. Znajdziemy prostą instrukcję zbudowania zegara słonecznego, przejrzyście zobrazowaną budowę globusa, kompasu oraz historię tego, jak kiedyś ludzie wyobrażali sobie Ziemię. Potem jeszcze trafimy na wyjaśnienie, czym jest skala oraz oznaczenia na mapie i dopiero wkroczymy w świat map przedstawiających ukształtowanie terenu, charakterystyczne miejsca, budowle, florę i faunę dla danego regionu.

To nie koniec! Przy mapach znajduje się opis kontynentów, ciekawostki, niewiarygodne fakty, a nawet rekordy świata. Wisienką na torcie jest sprowadzenie świata do wielkości jednej wsi zamieszkanej przez sto osób i uzmysłowienie czytelnikowi, ile osób by umierało, rodziło się, ile nie potrafiłoby czytać i pisać, ilu ludzi nie miałoby czystej wody do picia, ilu byłoby głodnych albo ile dzieci nie chodziły do szkoły.

Ponadto w atlasie znajdziemy dużą mapę świata z flagami wszystkich państw do powieszenia w pokoju, dziesięć listów od dzieci z różnych krańców świata zawartych w kolorowych kopertach, oraz flagi Państw wraz z nazwami stolic na końcu książki.

Jeśli jeszcze Mikołaj nie podrzucił książkowego prezentu dla Waszych dzieci, to Wielki Atlas Świata Feliksa będzie idealnym połączeniem oczekiwań Waszych oraz małych czytelników. Polecam gorąco.Atlas Feliksa recenzja książki dla dzieci opinie o książce

Wielki Atlas Świata Feliksa
Autor: Annette Langen
Ilustratorka: Constanza Droop
Tłumaczenie: Monika Michałowska
Ilość stron: 58
Format: 23,5 x 33 cm
4 kolory
okładka twarda
Wydawnictwo Mamika

556 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent