Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Tygryski w warszawskim Teatrze Lalka

Tygryski w Teatrze Lalka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Fantastyczna i żywiołowa postać niesfornej Asi z ogromną wyobraźnią, dziecięcymi smutkami i „fochami” z pewnością mogłaby zostać przyjaciółką niejednego przedszkolaka. Obserwując Mamę i Tatę dorośli widzowie być może odkryją dziecko również w sobie.

Scenografia oszczędna (pięknie gra kolorem) wywołuje moc wrażeń. Lalki przekłuwają uwagę i z pewnością zachwycą, choć niektóre z nich „słodkie” nie są.

Gra aktorów wciąga nie tylko dziecko w świat, który w bardzo krótkim czasie staje się najprawdziwaszą, tu i teraz, rzeczywistością. Wbrew obawom niektórych dorosłych  małe dzieci nie nudzą się i nie marudzą.

Na pytanie o wrażenia z przedstawienia, rymowanka sama ciśnie się na usta… Przedstawienie pełne ciepła, śmiechu i miłości. Dobrze bawią się na nim zarówno dzieci, jak i dorośli. Krótko mówiąc, magia teatru wciąż działa.

Spektakl Tygryski zainaugurował działalność sceny dla NAJ-NAJ-MŁODSZYCH –  trzymam zatem kciuki za kolejne przedstawienia tej sceny, oby były równie dobre (a może i jeszcze lepsze) jak Tygryski!.

Przedstawienie realizowane w ramach programu Teatr dla dzieci najnajmłodszych” adresowane jest do widzów nawet poniżej 3-go roku życia. Tygryski” – sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu Poczytaj mi mamo” – to sztuka dostosowana do najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę z elementami zabawy.

Joanna Papuzińska
TYGRYSKI
Adaptacja Marta Guśniowska
Reżyseria Agata Biziuk
Scenografia Inez Krupińska
Muzyka Robert Łuczak

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Premiera 29 listopada 2008
Spektakle w grudniu 2008 – 2,3,4,5 grudnia godzina  11:00

W obsadzie: Monika Babula, Anna Porusiło-
Dużyńska, Tomasz Mazurek

Mała Asia ubrana w piżamkę, „całą w tygrysy”, nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane tygryski ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama, ujarzmia tygryski zamykając je  w szafie. Rano otwierają się przed tygryskami drzwi szafy a za nimi cały mikroświat ogrodu. Zanim wrócą na piżamkę Asi, poznają rośliny i owady, ich osobliwość i odrębność, kolory i kształty, szmery i dźwięki. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru, gdzie grany jest spektakl dominuje faktura tkaniny. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i przedprzedszkolnym

Zobacz galerię zdjęć z przedstawienia TUTAJ
Patronat nad spektaklem: MiastoDzieci.pl

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent