Weleda
Weleda Baby

To nie tak miało być. Recenzja książki dla dzieci

To nie tak miało być
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Zespół piłkarski Lanovii trafia do ścisłego finału turnieju drużyn podwórkowych. Finał odbywa się podczas wielkiego festynu miejskiego, gdzie trwają sportowe zawody, występy i koncerty. Wielki stadion, na którym dzieje się całe wydarzenie, to dzisiaj centrum życia tego miasta!

Wszyscy tu są – kibice, organizatorzy, ważni sponsorzy oraz osobistości ze świata telewizji i Internetu. Dzieci chcą zaprezentować się jak najlepiej, pragną wygranej i nagród! Atmosfera sięga zenitu, stadion huczy od oklasków i dopingu. Wszystko wskazuje na to, że to będzie wspaniały dzień…

Jednak nie obyło się bez komplikacji i przeszkód. Krzysiek oraz Miki – najlepsi piłkarze Lanovii, poznają na stadionie Weronikę i Kasię, również biorące udział w dzisiejszym festynie. Wspólnie, całkiem niespodziewanie i zupełnie przypadkowo trafiają na trop wielkiej afery…

Co takiego wydarzyło się na stadionie? Czy chłopcy dokończą mecz i zdobędą główną nagrodę? Czy uda im się rozwikłać detektywistyczną zagadkę?

Książka To nie tak miało być… trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Zwroty akcji sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Bohaterami są nastoletnie dzieci pełne woli walki i ducha rywalizacji. Książka pokazuje w idealny sposób, jak walczyć fair, nie tylko jeśli chodzi o sport.

Jest to też pozycja, której należą się ogromne oklaski za propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, co w dzisiejszych czasach jest szalenie ważne dla dzieci w każdym wieku.

Zdecydowanie jest to pozycja dla starszych czytelników, którzy potrafią skupić uwagę na treści i rozumieją długie złożone zdania. Język książki jest bardzo współczesny, wręcz nowoczesny! Autor z niezwykłą łatwością posługuje się młodzieżowym slangiem i odważnie okrasza historię zapożyczeniami z języka angielskiego. Takie chwyty sprawiają wrażenie, że czyta się ciekawy artykuł na internetowym blogu, a nie książkę.

Dodatkowo co kilka stron możemy napotkać zabawne rysunki, które przypominają grafikę komiksową i dodają historii humoru oraz klimatu.

Polecam pozycję współczesnej młodzieży – wystarczająco krótka, aby przeczytać ją z większą chęcią niż obowiązkową lekturę szkolną, ale i na tyle długa, aby ją później przedyskutować. To nie tak miało być… na pewno nie da o sobie zapomnieć!

Katarzyna Przybysz

To nie tak miało być
Michał Piedziewicz
Format 13,50 x 20,5 cm, str. 200, oprawa miękka
ilustracje Michał Ruducha
Cena detaliczna 29,90 zł
www.wydawnictwobis.com.pl

To nie tak miało być

561 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent