To nie tak miało być. Recenzja książki dla dzieci

To nie tak miało być

Zespół piłkarski Lanovii trafia do ścisłego finału turnieju drużyn podwórkowych. Finał odbywa się podczas wielkiego festynu miejskiego, gdzie trwają sportowe zawody, występy i koncerty. Wielki stadion, na którym dzieje się całe wydarzenie, to dzisiaj centrum życia tego miasta!

Wszyscy tu są – kibice, organizatorzy, ważni sponsorzy oraz osobistości ze świata telewizji i Internetu. Dzieci chcą zaprezentować się jak najlepiej, pragną wygranej i nagród! Atmosfera sięga zenitu, stadion huczy od oklasków i dopingu. Wszystko wskazuje na to, że to będzie wspaniały dzień…

Jednak nie obyło się bez komplikacji i przeszkód. Krzysiek oraz Miki – najlepsi piłkarze Lanovii, poznają na stadionie Weronikę i Kasię, również biorące udział w dzisiejszym festynie. Wspólnie, całkiem niespodziewanie i zupełnie przypadkowo trafiają na trop wielkiej afery…

Co takiego wydarzyło się na stadionie? Czy chłopcy dokończą mecz i zdobędą główną nagrodę? Czy uda im się rozwikłać detektywistyczną zagadkę?

Książka To nie tak miało być… trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Zwroty akcji sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Bohaterami są nastoletnie dzieci pełne woli walki i ducha rywalizacji. Książka pokazuje w idealny sposób, jak walczyć fair, nie tylko jeśli chodzi o sport.

Jest to też pozycja, której należą się ogromne oklaski za propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, co w dzisiejszych czasach jest szalenie ważne dla dzieci w każdym wieku.

Zdecydowanie jest to pozycja dla starszych czytelników, którzy potrafią skupić uwagę na treści i rozumieją długie złożone zdania. Język książki jest bardzo współczesny, wręcz nowoczesny! Autor z niezwykłą łatwością posługuje się młodzieżowym slangiem i odważnie okrasza historię zapożyczeniami z języka angielskiego. Takie chwyty sprawiają wrażenie, że czyta się ciekawy artykuł na internetowym blogu, a nie książkę.

Dodatkowo co kilka stron możemy napotkać zabawne rysunki, które przypominają grafikę komiksową i dodają historii humoru oraz klimatu.

Polecam pozycję współczesnej młodzieży – wystarczająco krótka, aby przeczytać ją z większą chęcią niż obowiązkową lekturę szkolną, ale i na tyle długa, aby ją później przedyskutować. To nie tak miało być… na pewno nie da o sobie zapomnieć!

Katarzyna Przybysz

To nie tak miało być
Michał Piedziewicz
Format 13,50 x 20,5 cm, str. 200, oprawa miękka
ilustracje Michał Ruducha
Cena detaliczna 29,90 zł
www.wydawnictwobis.com.pl

To nie tak miało być
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie