Weleda
Weleda Baby

Tata Oli umie wszystko. Recenzja książki

Tata Oli umie wszystko recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Deszczowy i mroźny  listopad nie zachęca do psot na zewnątrz. Siedząc w domu warto więc sięgnąć po książkę, dzięki której nawet zza najbardziej kapryśnych chmur wyjdzie słońce, a uśmiechy na twarzach utrzymają się jeszcze długo po lekturze. Niezastąpiona w ratowaniu dziecięcych humorów jest popularna seria Thomasa Brunstroma Tata Oli. Najnowsza z książek, Tata Oli umie wszystko, dotyczy trudnej sztuki proszenia o pomoc.

Kiedy Ola i Stefek głowią się nad budową domku na drzewie, tata Oli z zapałem postanawia im pomóc i wykazać się swoimi umiejętnościami. Zadowolony z dobrze wykonanej pracy, wpada w wir napraw, nie do końca potrafiąc sprostać remontom. Krzesła, stoły, samochód, umywalka, ściany… Dom zamienia się w pobojowisko, a kolejne sprzęty stanowią jasny dowód na brak umiejętności majsterkowania głównego bohatera. Czy zwariowane pomysły na kolejne remonty przyniosą coś dobrego?

Nowa część popularnej serii to pełna żartu sytuacyjnego historia dla najmłodszych, zabierająca czytelnika do świata, w którym brzuchy bolą ze śmiechu. Podobnie jak w poprzednich częściach, tak i w tej autor proponuje dzieciom prostą w odbiorze historię, w której absurdalne sytuacje walczą o miejsce na podium, dzięki czemu nie sposób się nudzić. I w końcu o to chodzi! Lektura bowiem wymaga dystansu i przyzwolenia na pobudzającą zabawę. Ubaw po pachy też jest czasem potrzebny!

Kto pokochał bohaterów Thomasa Brunstroma za wesołe usposobienie i niezliczoną liczbę pomysłów, nie rozczaruje się sięgając po kolejną część ich przygód. Mimo swoich szalonych zamiarów, zarówno główny bohater jak i drugoplanowe postacie wzbudzają sympatię, zachęcając do częstego sięgania po książkę. Oprócz zabawy i sporej dawki humoru, historia przemyca również ważną lekcję dotyczącą proszenia o pomoc. Po lekturze warto o niej porozmawiać.
Należy również wspomnieć o stronie graficznej książki. Kolorowe ilustracje zdobiące każdą ze stron ciekawie dopełniają treść. Równie zabawne, co opowiadanie, zawierają wiele atrakcyjnych elementów, które wywołają kolejne salwy śmiechu i pozwolą snuć równoległą opowieść o życiu taty Oli i jego rodziny.

Tata Oli umie wszystko to wyjątkowo zabawna lektura dla dzieci, choć radość z czytania na pewno odczują również dorośli. Historia z pewnością zachwyci młodych fanów, a tym, którzy nie znają jeszcze taty Oli, zawróci w głowie.

Eliza Idczak

Tata Oli umie wszystko
Autor: Thomas Brunstrøm
Ilustrator: Thorbjørn Christoffersen
Tłumacz: Edyta Stępkowska
Ilość stron: 32
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Dwukropek 

228 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent