Weleda
Weleda Baby

Sowa Ninja. Recenzja książki

Sowa Ninja książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Zauważyliście, że od dłuższego czasu motyw sowy jest bardzo popularny? Może właśnie ta wszechobecność sowich dzióbków sprawiła, że bohaterem jednej z polsko-angielskich książek Moniki Filipiny jest właśnie sowa.

Książkę Sowa Ninja. The Ninja Owl wydało wydawnictwo Ezop. Jest to książka wydana bliźniaczo do Wielkiej złości małego zajączka – ten sam format, podobne wyklejki czy rozplanowanie tekstu. Myślę, że wielu czytelników nie miałoby nic przeciwko, by z tych dwóch tytułów narodziła się dwujęzyczna seria o uroczych zwierzakach.

Bohaterem tej opowieści jest mała sowa o imieniu Eugeniusz, która ma nietypowe hobby. Choć nie pochwala go rodzina i nie rozumieją znajomi, on trenuje wszędzie, bo w przyszłości chce zostać wojownikiem Ninja. Dzięki temu, że młoda sowa nie ulega presji otoczenia i wciąż trenuje, w dniu zaginięcia jajek z sowiego osiedla, stawia czoła złodziejom. Wydarzenie to sprawia, że wcześniej niezrozumiany Eugeniusz zostaje bohaterem i obrońcą sowiej wioski. Prosta, pełna ciepła i uroku opowieść ma prosty morał, który bez trudu zrozumieją przedszkolaki, ale nie znudzi też starszego czytelnika.

Krótkie zdania i proste słownictwo sprawiają, że książkę chętnie przeczytają dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, a równoległy tekst angielski pozwoli na oswojenie z językiem malucha lub trening umiejętności językowych starszaków. Poznawanie całych zwrotów i zauważanie różnic w budowie zdania w obu językach to świetna pomoc dydaktyczna. Angielski tekst sprawia też, że książka jest świetnym prezentem dla dzieci mieszkających za granicą i obcokrajowców.

Sowa Ninja jest książką, w której tekst i ilustracje są równie ważne. Znamy już kilka książek ilustrowanych przez Monikę Filipinę i dzięki ostatnim publikacjom trafiła do czołówki naszych ulubionych ilustratorek. Jako autorka dla dzieci, też radzi sobie naprawdę nieźle.

Dwujęzyczne książki od wydawnictwa Ezop mogą mieć wiele zastosowań, ale są to przede wszystkim książki wyjątkowo urocze. Właśnie słowo „urocze” opisuje je najlepiej. Są przytulne, ciepłe i pełne humoru – dzieciaki lubią do nich wracać.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ewelina Zielińska

Sowa Ninja
Autor: Monika Filipina
Format: 250×250 mm
Objętość: 32 strony
Oprawa: twarda
Więcej informacji: Wydawnictwo EZOP

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

695 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent