Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna. Recenzja książki Marca Starbucka

sir borys i krzepki recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co zrobić kiedy nasze miasto zaatakują trolle? Kogo prosić o pomoc, gdy rzuci na nas zaklęcie wiedźma czy porwie potwór? Odpowiedź jest tylko jednak. Należy wezwać najdzielniejszego rycerza na świecie – Sir Borysa Krzepkiego, bohatera bajki Marca Starbucka Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna.

Sir Borys Krzepki to szczupły rycerz z bujną, rudą czupryną, który nie boi się żadnego wyzwania. Skutecznie radzi sobie z łotrami i trollami. Odważnie stawia czoła smokom oraz czarownicom. Nigdy też nie ignoruje żadnej wiadomości od będących w opresji królewien. Nic więc dziwnego, że gdy dostaje list od małej Ecie-Pecie, niezwłocznie pędzi na ratunek. W pałacu okazuje się jednak, że dziewczynka niekoniecznie popadła w tarapaty. Czy rycerz poradzi sobie z jej humorami?

Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna to lekka, pisana wierszem bajka dla przedszkolaków.

Pełna rymów treść wpada w ucho, a stały rytm ułatwia zapamiętanie historii. Największym atutem jest jednak obecny na każdej stronie humor, który rozbawia do łez. Wiersz zawiera również bardzo ważny morał. Przypomina, że kłamstwo nie popłaca, a zaufanie trudno odbudować.

Książka spodoba się dzieciom, które lubią wierszowane utwory i historię wzbogaconą licznymi ilustracjami. A tych w książce nie brakuje. Różnokolorowe, groteskowe, pełne chaosu i zamieszania, dopełniają bajkę, nadając jej dynamiki.

Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna to ciekawa opcja na jedno popołudnie. Gotowi na dobrą zabawę w towarzystwie wesołego rycerza?

Eliza Idczak

Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna