Sekretna historia ludz… skarpetek. Recenzja

Sekretna historia skarpetek recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jestem stałą bywalczynią portali, grup i blogów dotyczących książek dla dzieci i dzięki temu wiem, że skarpetki Justyny Bednarek, to bohaterowie już kultowi, uwielbiani przez rzesze dzieci i rodziców. Biorąc do ręki Sekretną historię ludz… skarpetek spodziewałam się więc samych dobroci.

I nie myliłam się! Sekretną historię ludz… skarpetek to całkiem nowa odsłona skarpetkowego uniwersum. Na pierwszych stronach opowieści pojawia się mała Be – dziewczynka, która wraz z bliskimi występuje także w innych książkach o skarpetkach. Dzięki dziadkowi pracującemu w muzeum, wraz z małą Be, możemy poznać ukrywaną przez setki, a nawet tysiące lat prawdę o tym, jak wielki wpływ na losy świata miały skarpetki. Okazuje się bowiem, że pierwsze z nich pojawiły się już w czasach dinozaurów.

Z lektury dowiemy się jak skarpetki zbudowały Stonehenge, pokonały Goliata i wpłynęły na losy bitew pod Maratonem czy Grunwaldem. Opowieści jest dziewięć, a każda z nich nawiązuje do innych historycznych czasów czy wydarzeń. Dla mniejszych dzieci jest to świetne zaproszenie do poznawania historii świata. Każdy rozdział stwarza okazję, by opowiedzieć dziecku o czasach i wydarzeniach opisanych w książce i o tym, jak wygląda oficjalna, pozbawiona skarpetek, wersja wydarzeń. Za to starsi czytelnicy będą świetnie się bawić podziwiając pomysłowość autorki, jej literacki kunszt i inteligentny humor. Sekretna historia ludz… skarpetek to książka w twardej oprawie, wydana z dbałością o szczegóły (matowy, mięsisty papier, ozdobna wyklejka). Na każdej stronie znajdują się ilustracje Daniela de Latour, które fajni skarpetek bardzo dobrze znają.

W trakcie lektury, ja i mój sześcioletni syn, bawiliśmy się świetnie. Justyna Bednarek to jedna z naszych ulubionych autorek, której książki zawsze czytamy z przyjemnością. Tym razem bawiliśmy się wyjątkowo dobrze, bo ja zachwycałam się historycznymi motywami, a syn nowymi przygodami ulubionych skarpetek. Polecamy wszystkim!Sekretna historia skarpetek opinia

Ewelina Zielińska

Sekretna historia ludz… skarpetek
Jutyna Bednarek
Rok premiery: 2022
Liczba stron: 192
okładka twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwo Poradnia K.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent