Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Radio dla najmłodszych – korzystne dla rozwoju dzieci

Radio dla najmłodszych – korzystne dla rozwoju dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Rozgłośnie radiowe dla dzieci oferują rozmaite treści i programy, które są zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Słuchanie takich stacji może mieć wiele korzyści dla rozwoju dzieci.

Narodziny dziecka to zwykle rewolucja w życiu rodziców. Zmieniają się ich cele i priorytety, a także sposób spędzania wolnego czasu. Każdą wolną chwilę poświęcają pociechom, a także dbają na co dzień o ich rozwój. Może przyczynić się do tego słuchanie radia.

Polskie Radio Dzieciom

Jedną z popularnych stacji radiowych dla najmłodszych jest Polskie Radio Dzieciom. Oferuje wiele audycji – m.in. opowiadania, bajki, piosenki, zagadki i programy edukacyjne i jest dostępne przez całą dobę.

Polskie Radio uruchomiło kanał skierowany do dzieci 1 kwietnia 2015 roku i jest on nadawany w technologii cyfrowej w systemie DAB+. Rozgłośnia ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie emituje reklam.

Program jest skierowany głównie do najmłodszych słuchaczy i stara się dostarczać im treści dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Słuchając Radia Dzieciom, maluchy mają okazję rozwijać swoją wyobraźnię, uczyć się koncentracji, a także zyskują zdolności językowe oraz umiejętność słuchania i analizowania treści.

Słuchanie radia jest korzystne!

Słuchanie stacji radiowych może mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci pod wieloma względami. Przede wszystkim poszerza słownictwo i umiejętności językowe dziecka. Dzieci mogą uczyć się nowych słów, zwrotów i konstrukcji językowych, a także rozwijać umiejętność porozumiewania się i rozumienia tekstu słuchanego.

Poza tym stacje radiowe dla dzieci mogą wpływać pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność poprzez opowiadania, bajki i audiobooki. Słuchając tych treści, dzieci mają okazję wizualizować opisywane sytuacje i postacie, co sprzyja rozwojowi wyobraźni i zdolności twórczego myślenia.

Co więcej słuchanie może być źródłem rozrywki i radości. Dzieci mogą cieszyć się ulubionymi piosenkami, śpiewać i uczestniczyć w quizach czy konkursach, co przyczynia się do ich dobrego samopoczucia.

Kącik dla Rodzica

W ramówce znaleźć można audycje edukacyjne i naukowe, bajki i słuchowiska, organizowane są też różne konkursy. Wieczorem, po godzinie 21, nadawane są audycje o wychowaniu i rozwoju, które mogą być cenną wskazówką dla rodziców.

Na stronie www Radia Dzieciom są także publikowane artykuły poradnikowe. W Strefie Rodzica dowiesz się m.in. jak odciąć pępowinę w dorosłym życiu, jak zadbać o edukację finansową pociechy, czy jak budować bezpieczną relację ze swoim dzieckiem.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Radia Dzieciom.

Artykuł sponsorowany

773 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent