Ra Wszechmocny. Pogromca krokodyli. Recenzja książki
UD

Ra Wszechmocny. Pogromca krokodyli. Recenzja książki

Ra Wszechmocny 3 recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wakacje to dobry czas, by wybrać się w podróż. Co powiecie na wycieczkę do Starożytnego Egiptu śladem Kota Faraona i jego przyjaciół? Tak się składa, że w kwietniu ukazała się kolejna część detektywistycznej serii A. B. Greenfield, pt. Ra Wszechmocny. Pogromca krokodyli, zapewniająca całą lektykę emocji.

Ra to próżny kot, uwielbiający smaczne jedzenie, perfumy i wygodę. Jednak kiedy wymaga tego sytuacja, wciela się w Wielkiego Detektywa, pomagając ludziom rozwiązać zagadki. Po dwóch udanych śledztwach Ra marzy o chwili wytchnienia. Niestety na polecenie faraona musi zaopiekować się królewskimi dziećmi w czasie rejsu po pełnym krokodyli Nilu i wizyty w pałacu jednej z małżonek władcy. Na pozór proste zadanie zamienia się w kolejną zagadkę, kiedy znika Dedi, rozsądny spadkobierca faraona. Teorie mnożą się jak szalone. Czy Ra i jego przyjaciele będą w stanie znaleźć chłopca zanim będzie za późno?

Ra Wszechmocny. Pogromca krokodyli to trzecia część serii A. B. Greenfield.

Trzystustronicowa książka skierowana do dzieci szkolnych napisana jest lekkim językiem, pełnym żartu i odniesień do czasów starożytnych, dzięki czemu historię czyta się szybko. Lekturę uprzyjemniają również nietuzinkowi bohaterowie, dobrze znani wiernym czytelnikom. Każda postać wykreowana jest barwnie i intrygująco, ma inny charakter i wnosi do historii wiele świeżości. Kto pokochał zwierzęcych bohaterów za odwagę, pomysłowość i humor, nie rozczaruje się i tym razem. Nowi czytelnicy natomiast szybko odnajdą się w świecie Kota Faraona i polubią wzbudzających sympatię bohaterów.

Warto dodać, że autorka i tym razem wtrąciła kilka dydaktycznych wątków. Będzie o krokodylach, rybach, Sobku, dawnych łodziach i… aranżowanych małżeństwach.

Nie sposób zapomnieć również o wydaniu książki. Twarda, kolorowa oprawa zachęca do sięgnięcia po publikację, a ilustracje, o które zadbała Sarah Horne, ożywiają bohaterów i umilają lekturę.

Są takie serie, w które dorośli angażują się równie mocno jak dzieci. Zabawne, nieco zawiłe, pełne niespodzianek i pomysłowych bohaterów. Do tej grupy należy seria o Ra Wszechmocnym. Zapewnijcie mu trochę uwagi i wspólnie z najmłodszymi sięgnijcie po książkę. Kot Faraona odwdzięczy Wam się piękną historią.

Ra Wszechmocny. Pogromca krokodyli opinie

Eliza Idczak 

Seria: Ra Wszechmocny
I – Ra Wszechmocny. Kot detektyw
II – Ra Wszechmocny. Wielki skok na grobowiec
III – Pogromca krokodyli. Ra Wszechmocny
Autor: A.B.Greenfield
Ilustrator: Sarah Horne
Tłumacz: Katarzyna Biegańska
Ilość stron: 304
Wiek: 6 – 8
Wydawnictwo Dwukropek

265 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent