Przygody Hektora, Łatki i Pępusia. Recenzja książki

Przygody Hektora, Łatki i Pępusia recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Książeczka na pierwszy rzut oka bardzo niepozorna. Niewielka, w miękkiej oprawie, ze specyficzna grafiką na okładce. Mimo to dużo w niej tekstu, więc dałyśmy jej szansę. Wielki plus za wstęp, który zachęcił dziewczynki do dalszej lektury.

Witajcie drogie dzieci!

Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym, co robią zabawki, kiedy was nie ma lub śpicie i nie widzicie tego, co dzieje się w waszym pokoju? Czy jesteście ciekawi, co wasze zabawki myślą, mówią i czują? […]

W pokoiku Anastazji mieszkają pluszowe maskotki: wiekowy pies Hektor oraz Łatka, mały miś z łatką na jednej nodze. Pewnego dnia do ich świata wkracza lew, który natychmiast ogłasza się królem tego pokoju. Dla lwa jest to oczywiste, że skoro lew jest królem zwierząt, to on również powinien zostać władcą. I choć wydawał zabawkom różne polecenia, żadna z nich nie chciała go słuchać. Lew zamiast królem stał się samotną, smutną maskotką, z którą nikt nie rozmawiał. Na szczęście Łatka nie chciała, by lew siedział smutny i sam, więc wyjaśniła mu, że przyjaźń nie polega na wydawaniu sobie poleceń, a prośbach i wzajemnej pomocy. Nawet zyskał nowe imię – Pępuś.

Kolejne opowiadania dotyczą wielu ważnych dla dzieci problemów: smutku, zazdrości, braku cierpliwości.

Bo co zrobić, gdy bliska nam osoba ma cudowne wspomnienia z czasu spędzonego z kimś innym? Wspominają, śmieją się, a nas to nie dotyczy? Jak poradzić sobie z pragnieniem natychmiastowej realizacji planów, gdy ktoś nam każe zaczekać i wykazać się cierpliwością? Co zrobić, gdy w życiu naszego przyjaciela, pojawiają się nowe cele, w których nas już nie ma?

To bardzo mądra książeczka o ważnych sprawach, którą dzięki niewielkiemu formatowi zawsze możemy mieć przy sobie.

Zawsze noszę ją w torebce i już dwukrotnie zdarzyło mi się czytać ją córce, na parkowej ławeczce, ocierając łzy, po trudnym dniu w przedszkolu. Znacznie ułatwia rozmowy z przedszkolakiem.

Przygody Hektora, Łatki i Pępusia
Autor: Michał Bejman
Objętość: 40 stron
Format: 140x140mm