Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Proste zagadki dla dzieci – czy rozpoznasz o czym mowa? Recenzja zestawu

zagadki dla dzieci recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zagadki – popularna, czasem niedoceniana zabawa dydaktyczna, sprawdzająca się w szkole, przedszkolu czy nawet w domu. Wspomagająca kreatywność, koncentrację, a także procesy poznawcze, zapewnia masę radości i przynosi satysfakcję. To również sposób rozrywki, który łączy pokolenia i bawi każdego.

Do materiałów spełniających wszystkie powyższe kryteria należą Proste zagadki dla dzieci wydawnictwa WIR. To profesjonalny zestaw zagadek przeznaczony dla dzieci w wieku 3-4 lat oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Niekiedy sprawdzą się również jako świetna zabawka dla dzieci 5, 6 a nawet 7-letnich.

Cały zestaw, czyli 110 kart, pogrupowany jest według następujących kategorii: pokój, kuchnia, łazienka, miejsca, pojazdy, owoce i różności. Wszystko znajduje się w estetycznej, sztywnej teczce. Mały i co ważne trwały format pudełka, daje możliwość zabrania go ze sobą na przykład w podróż.

Atutem zbioru zagadek są przede wszystkim karty wykonane na śliskim papierze, zapewniającym ich wytrzymałość. Każda wielkości A6 zawiera awers z tekstem zagadki oraz rewers, na którym znajdziemy rozwiązanie w formie słowa zapisanego drukowanymi literami i kolorowej grafiki przykuwającej wzrok dziecka. Warto również dodać, że każda kategoria to inny kolor kart.

Dodatkowym walorem jest wprowadzony do zagadek rym, wzbogacający język i zapadający w pamięć.

Rodzicom i pedagogom przyda się natomiast krótka, ale bogata w informacje instrukcja dołączona do zestawu.

Zapoznając się z materiałami, które udostępniło mi wydawnictwo WIR, doszłam do wniosku, że książka zasługuje na uznanie z powodu kręgu odbiorców, do którego może trafić, gdyż i nauczyciel i pedagog i rodzic znajdą tam coś dla siebie. Proste zagadki dla dzieci z pewnością sprawdzą się w domu, przy indywidualnej pracy z dzieckiem, jak również w przedszkolu podczas pracy grupowej, a nawet w szkole na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych czy wyrównawczych, na pierwszym etapie nauki, czyli wszędzie tam gdzie chcemy nauczyć dzieci poznawania świata, skłonić do obserwacji i kształtować prawidłowy rozwój poznawczy.

Co ważne, zestaw Proste zagadki dla dzieci nie narzuca sposobu stosowania kart. Jedyną barierą jest wyobraźnia. To ogromny walor, ponieważ mamy możliwość bawić się, eksperymentować, przeróżnie łączyć zagadki, rozmawiać o ich treści i ilustracjach, układać swoje rymy i grupować karty. Nie będzie to trudne, gdyż obrazki odnoszą się do codziennych doświadczeń dziecka, więc zabawę można dopasowywać do jego zainteresowań, wzmacniając tym samym więź emocjonalną.

Stwierdzenie, że dzieci nie lubią się uczyć to mit.

Kiedy wiedza przekazana jest w atrakcyjnej formie, nauka jest dla nich czynnością naturalną. Zapewniam, że zestaw kart Proste zagadki dla dzieci to właśnie ta atrakcyjna pomoc, po którą powinni sięgnąć rodzice, którzy pragną, by ich pociechy odnosiły sukces i czerpały przyjemność z nauki. Dzięki teczce pełnej kart, mamy okazję osobiście przekonać się o skuteczności stosowania zagadek w celu wsparcia rozwoju dziecka.

TUTAJ można zobaczyć kilka zagadek z zestawu.

Eliza Idczak

Proste zagadki dla dzieci
Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Liczba stron: 110 dwustronnych kart
Format: A5
Data premiery: 1 lipca 2021 r.
Wydawnictwo WiR

892 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent