Weleda
Weleda Baby

Poznaje główka WORDS, czyli słówka – recenzja serii książek dla dzieci

words czyli slowka recenzja książek do nauki angielskiego dla młodszych dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Nie wiem jak Wy, ale ja mam bardzo przykre doświadczenia z nauką języka angielskiego, ponieważ po przeprowadzce musiałam jako totalny żółtodziób bez taryfy ulgowej wejść w grupę, która uczy się angielskiego od trzech lat. Dlatego staram się, by moje dzieci przede wszystkim polubiły ten język, zaczynając od zabawy. Jednocześnie szukam takich książek, które do minimum zmniejszą liczbę moich błędów. No i proszę, właśnie znalazłam.

Wydawnictwo AWM poczyniło serię Poznaje główka WORDS, czyli słówka, która stanowi wspaniały wstęp do nauki języka angielskiego. My recenzujemy Dom, czyli home i Ludzie, czyli people. Ukazały się także Zwierzęta, czyli animals oraz Miasto, czyli Town, które z całą pewnością zakupimy.

Metoda nauki polega na systematycznym powtarzaniu krótkich rymowanek na temat znaczenia wybranych słówek. Rymowanka zawiera słowo w oryginale i tłumaczeniu.

GARDEN – OGRÓD – w nim motyle,
pośród kwiatów spędź choć chwilę.

Przy każdej rymowance znajdziemy kolorową ilustrację oraz transkrypcję fonetyczną, czyli właściwy sposób wymowy. Na końcu książki znajdziemy 45 naklejek obrazujących odpowiednie słowa i 3 naklejki do ozdobienia strony tytułowej. My zaczynałyśmy lekturę od powtórzenia przez Alę słów, które zapamiętała z poprzedniego dnia. Wtedy mogła umieścić naklejkę przy nowym, przyswojonym słowie. Były one czymś w rodzaju kolejnego medalu, więc motywacja rosła z każdą nową naklejką.  Alina już wie jak nazwać pomieszczenia, meble, wyposażenie a ja korzystam najchętniej ze słów określających obowiązki domowe. 🙂

Uczenie się słów dotyczących ciała, rodziny, zawodów, sportu i pasji sprawia jeszcze więcej frajdy, więc nie bez powodu u nas jest książką czytaną w drugiej kolejności.

Ponadto seria pełni funkcję ciekawej lektury przy początkach przygody z czytaniem. Polecam nie tylko do domu, ale także do pracy z młodszymi dziećmi.

Poznaje główka WORDS, czyli SŁÓWKA

Autor:  Katarzyna Vanevska
Rodzaj oprawy: zintegrowana
Liczba stron: 48 + 6 kartek z naklejkami
Format: 200 x 245 mm
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: AWM Agencja Wydawnicza

405 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent