Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Poznaje główka words, czyli słówka. Miasto, czyli town, recenzja książki

Miasto, czyli town recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wszyscy wiemy, że naukę języka warto zacząć jak najwcześniej, a pomoce edukacyjne potrafią nam to zadanie ułatwić. Seria książeczek Poznaje główka words, czyli słówka, to ciekawa propozycja dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

W serii ukazały się dotąd dwie książki. Tematem pierwszej z nich jest miasto, kolejnej zwierzęta. My mieliśmy okazję zapoznać się z Miasto, czyli town i jej lektura bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Głównym powodem jest ciekawy sposób zaprezentowania słówek, który ułatwia ich zapamiętywanie.

Dzięki tej książeczce możecie zapoznać się z 50 słówkami w języku angielskim, które związane są z miastem.

Słówka podzielone są na cztery mniejsze sekcje – budowa, park, dworzec, ulica. Każda strona zbudowana jest w analogiczny sposób. Kolorowa ilustracja, podpis w języku polskim np. „BUDYNEK”, miejsce na naklejkę i rymowanka zawierająca w sobie angielski odpowiednik zilustrowanego przedmiotu. Każde słówko ma również swój zapis fonetyczny (co ważne, nie jest to zapis typu „bilding” – użyto tu znormalizowanego zapisu IPA, czyli /ˈbɪl.dɪŋ/).

Kolorowe ilustracje i naklejki, to coś co zainteresuje przedszkolaki.

Muszę jednak przyznać, że dobór słówek, jak i trafność rymowanek mogą przydać się także starszym dzieciom. Taczka, schody ruchome, murarz czy dźwig – nie są słówkami, które pojawiają się w szkolnych podręcznikach w pierwszej kolejności. Każdy, kto ma choć podstawową wiedzę o tym jak zapamiętuje nasz mózg i jak efektywnie się uczyć doceni te rymowanki. „Pędzi ulicą – dźwięki syren znasz, fire brigade – pożarna straż” to naprawdę świetny sposób na zapamiętanie tego słówka. Rymowanka wpada w ucho i po kilku powtórzeniach może zostać czytelnikowi w pamięci na lata!

Miasto, czyli town to bardzo dobra pomoc w przyswajaniu angielskich słówek.

Jej przejrzysty układ, ograniczona liczba słówek i poręczność sprawiają, że przyjemnie się z niej korzysta i nie przytłacza ilością haseł, tak jak większość obrazkowych słowników. Zdecydowanie, warto po nią sięgnąć.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ewelina Zielińska

Miasto, czyli town
Seria: Poznaje główka words, czyli słówka
Tekst: Katarzyna Vanevska
Ilustracje: Wojciech Stachyra
Redaktor prowadząca: Mirosława Kwiecińska
Format: 200 x 245 mm
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron + 6 kartek z naklejkami
Wydawnictwo AWM

610 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent