Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem. Recenzja książki

z angielskim przez świat krzyżówki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jedną z taki propozycji, która zainteresuje dzieci w wieku szkolnym o różnym stopniu zaawansowania, jest Z angielskim przez świat – krzyżówki ze słowniczkiem obrazkowym. Książkę tę wydało Preston Publishing – wydawnictwo zajmujące się publikacjami do nauki języków obcych, a autorką jest Marta Hałabis.

Czym zaskoczyło nas Z angielskim przez świat? W pierwszej chwili, świetną szatą graficzną. Widać, że książka jest dedykowana dzieciom, obrazki są kolorowe i przyjemne, a całość czytelna. Z naszego doświadczenia wynika, że często książki z zadaniami dla dzieci są przeładowane ilustracjami i mocnymi kolorami, co tylko utrudnia koncentrację.

Po pierwszym przekartkowaniu spodobała nam się ciekawa forma krzyżówek z dwoma poziomami trudności. Część z nich ma hasła obrazkowe, inne wymagają czytania angielskich zdań. Samych krzyżówek jest 100 i pomagają poznać 500 słówek. Krzyżówki poprzedza słowniczek obrazkowy pogrupowany tematycznie, do którego można zajrzeć w razie potrzeby. W słowniczku znajduje się całe niezbędne słownictwo. Na końcu książki znajdziecie również klucz odpowiedzi, więc nawet nie znając języka możecie sprawdzać poprawność odpowiedzi.

Największym zaskoczeniem było to, w jaki sposób książka pozwala dodatkowo na naukę geografii! Hasło każdej krzyżówki to nazwa państwa lub jego stolica. Odgadnięte hasła można potem odnaleźć na konturowej mapie znajdującej się na końcu książki. Tam też znajdziecie ostatnią krzyżówkę oraz quiz, które (już w języku polskim) sprawdzą znajomość państw i ciekawostek o nich zawartych w książce.

Z angielskim przez świat to świetna alternatywa dla fiszek i szablonowych zadań z ćwiczeniówek. Przemyślana szata graficzna, ciekawe pytania i oznaczanie państw-haseł na mapach to świetny pomysł. Mój dziewięciolatek chętnie do niej zagląda, choć na pewno spodoba się też zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ewelina Zielińska

 

Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem obrazkowym
Autor: Marta Hałabis
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 112
Rok wydania: 2017
Format: 95×253 mm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Preston Publishing

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent