Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Podróż do przyjaźni. Pan Poeta. Recenzja

Podróż do przyjaźni
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Nie od dziś wiadomo, że węże to kusiciele. Kuszą, nęcą, potrafią tak zamieszać w głowie, że ślepo im się ufa. I tak było i tym razem.

Czy Kropkowata, urzeczona zapewnieniami węża dotyczącymi odprowadzenia na ukochaną łąkę skazuje się na śmierć?

Wąż i Kropkowata po drodze spotykają m.in Ptakoryba, poznają magiczne moce warzyw. Prowadzą dysputy o różnorodnej tematyce. Jednak biedna Biedronka nie zdaje sobie sprawy, jak okropny plan kiełkuje w głowie obślizgłego gada.

Szczęście w nieszczęściu – ich przygoda kończy się pozytywnie, ponieważ Wąż idzie po rozum do swej małej główki i stwierdza, że Kropkowata jest świetnym przyjacielem. Przyznaje się do swoich grzesznych myśli i pokornie przeprasza, za co dostaje buziaka w czółko.

Cała opowiastka jest rymowana. Szczerze mówiąc, dla naszego prawie czterolatka było to nieco męczące. W połowie czytania znużony stracił zainteresowanie, więc nie polecam jej dla dzieci młodszych. Owszem, moralizatorskie przesłanie jakie ze sobą niesie jest bardzo pozytywne. Mówi wszak o tym, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy na naszej drodze pojawiają się fałszywe osoby, próbujące sprowadzić nas na złą drogę i wyprowadzić swym postępowaniem na manowce. Choć się tego nie spodziewają, los może się odwrócić i to my wyjdziemy bez opresji z każdej, nawet beznadziejnej sytuacji.

Podróż do przyjaźni to pouczająca historia o trudnym związku. Każdy z nas dostrzeże tam inne pouczające treści.

Pięknie ilustrowana przez panią Jagodę Charkiewicz książka przykuwa wzrok czytelnika. Obrazki są zabawne i nieco “przerośnięte”, ale niezaprzeczalnie ma to swój urok.

Autorem tej zabawnej opowiastki jest pan Poeta, bajkopisarz, absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tata dwójki rozrabiaków i pasjonat rymowanych bajek. Jest także autorem bloga www.panpoeta.pl

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Podsumowując bajkę polecam pasjonatom długich rymowanych treści powyżej 5 roku życia.

Żaneta Bomba
http://mother-andson.blogspot.com/

Podróż do przyjaźni
Autor: Pan Poeta
Wydawca: Most
Stron: 48
Format: 21.0×30.0 cm
Data wydania: 2016
Oprawa: twarda

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent