Weleda
Weleda Baby

Pedagogika – najciekawsze propozycje studiów podyplomowych

Pedagogika – najciekawsze propozycje studiów podyplomowych
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki dają ogromne możliwości. Dzięki nim można rozwijać się w bardzo różnych kierunkach i znaleźć satysfakcjonującą, zgodną z zainteresowaniami pracę. Sprawdź, jak wygląda oferta pedagogicznych studiów podyplomowych i wybierz własną ścieżkę zawodową!

Współczesny rynek pracy wymaga ciągłego doskonalenia i rozwoju. Jedną ze skuteczniejszych metod zdobywania nowych umiejętności są studia podyplomowe. Dzięki nim można pogłębić swoją wiedzę, uzyskać nowe uprawnienia, lub nawet całkowicie się przebranżowić. Na jakie kierunki studiów podyplomowych z dziedziny pedagogiki warto zwrócić szczególną uwagę?

Studia podyplomowe „Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna”

W ostatnim czasie znacząco wzrosła świadomość dotycząca różnych zaburzeń rozwojowych i dysfunkcji związanych z reagowaniem na bodźce. Z myślą o osobach, które chciałby zajmować się diagnostyką takich problemów oraz przygotowywaniem zajęć z zakresu stymulacji zmysłów powstały studia podyplomowe „Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna”.

Podczas studiów podyplomowych można zdobyć aktualną wiedzę dotyczącą psychologii dziecięcej i rozwojowej oraz poznać skuteczne metody terapeutyczne. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu pedagogiki i psychologii, a program nauczania jest zgodny z aktualnie obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi terapii zaburzeń rozwojowych.

Absolwent takich studiów może znaleźć pracę w różnych instytucjach związanych z opieką nad dziećmi, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i specjalistycznych ośrodkach. Studia przygotowują także do samodzielnej organizacji zajęć dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Logopedia – studia podyplomowe

Ciekawym kierunkiem rozwoju w dziedzinie pedagogiki jest także logopedia. To propozycja kierowana głównie do absolwentów studiów pedagogicznych, psychologicznych, humanistycznych i medycznych. Studia podyplomowe z logopedii pozwalają zdobyć wiedzę i kwalifikacje niezbędne do prowadzenia terapii zajęciowej oprawiającej zdolność artykulacji i prawidłowej wymowy.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Słuchacze studiów podyplomowych zdobywają wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, psychologii rozwojowej oraz diagnozowania i terapii różnych zaburzeń wymowy. Ukończenie takich studiów podyplomowych daje możliwość znalezienia zatrudnienia w placówkach medycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Logopeda zatrudniany jest także przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne i ośrodki specjalistyczne.

Studia podyplomowe „Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”

Ciekawą propozycją są także studia podyplomowe przygotowujące do pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Ich ukończenie pozwala zdobyć uprawnienia do wykonywania tego zawodu, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podczas studiów podyplomowych można pogłębić swoją wiedzę dotyczącą psychologii klinicznej dziecięcej i rozwojowej, a także uzyskać dostęp do rzetelnej i aktualnej wiedzy z zakresu zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Artykuł sponsorowany

315 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent