Pan Poeta Kura co tyła na diecie. Recenzja książki

Kura co tyła na diecie książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Była sobie pewna kura, która szczupłą chciała być. Ale jak to zwykle w przypadku odchudzania, coś poszło nie tak… Książkę Kura co tyła na diecie autorstwa Pana Poety, z ilustracjami znanej i lubianej przez dzieci Joanny Młynarczyk wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka i jak zwykle, Pan Poeta nie zawodzi.

Humorystycznej historii przedstawicielki drobiu, która diety się nie trzymała, chociaż schudnąć bardzo chciała nie można tak po prostu przeczytać, i już! Czyta się ją po raz pierwszy, a tuż po przeczytaniu dziecko prosi o natychmiastowe ponowne przeczytanie. Potem czyta się ją po raz drugi, z dodatkowymi pytaniami, ale i tak czytanie po raz trzeci kończy się dogłębną analizą przypadku pani kury i jej kłopotów z odchudzaniem.

Książka zawiera mądrą puentę, która może być wstępem do ciekawej i pouczającej rozmowy na temat akceptacji i niepoddawania się presji otoczenia.

Humorystyczna rymowanka, ciekawa historia kury, która chciała się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości i być szczupłą, fit i w trendach, rozśmieszające dzieci ilustracje wzmacniające przekaz opowiadania, powodują, że nie można się od książki oderwać. No chyba, że po kawałek tortu. To tak. Chyba, że jesteście na diecie. To nie. A w zasadzie, dlaczego nie?

Kura, co tyła na diecie
Pan Poeta
Data wydania: 16.05.2017
Format: 210mm x 255mm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com