Weleda
Weleda Baby

Pajdohistoryjki z Basią. Recenzja

Pajdohistoryjki z Basią recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Edukacja lekka, łatwa i przyjemna? Ależ oczywiście! Z pajdohistoryjkami każdy przedszkolak będzie miał dobrą zabawę i naukę w jednym. A jego przewodniczką będzie urocza Basia. Zobacz recenzję Pajdohistoryjek!

Pajdohistoryjki z Basią autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich i wydane przez krakowskie wydawnictwo WiR, to krótkie historyjki, do których zadawane są pytania. Bogato ilustrowane, zabawne opowiastki, które działają rozwijająco, budują relacje, zwiększają zasób słownictwa, pobudzają wyobraźnię, pomagają kojarzyć fakty i wywołują dodatkowe pytania do wierszyka, dzięki czemu krótka opowieść o przygodzie Basi rozwija się w powieść sensacyjną.

Cały zestaw składa się z 20 kart spakowanych w wygodną teczkę, gdzie na pierwszej stronie znajduje się krótka opowieść z życia Basi oraz pytania do historyjki, a na drugiej stronie ilustracja do historii.

Oczywiście pytania są tylko formą zachęty. Można je rozbudowywać, wymyślać nowe, dzięki czemu do pajdohistoryjek można wciąż wracać z nowymi pomysłami. Możliwości są nieograniczone.

Pajdohistoryjki, poprzez poznawanie przygód sympatycznej Basi, pozwalają na tworzenie alternatywnych historyjek oraz rozwijają u dziecka empatię. Pytania do historii mogą też odwoływać się do osobistych przeżyć dziecka: „A co Ty byś zrobiła na miejscu Basi?”, „Z czym Ci się kojarzą te przedmioty?”, „Czy byłaś już kiedyś w takiej sytuacji?”.

Pajdohistoryjki przetestowałam na dwojgu ciekawych świata przedszkolakach. Sprawdziły się. Dzieciaki miały furę radości i wciąż chcą wracać do świata Basi.

Więcej informacji o Pajdohistoryjkach z Basią na stronie Wydawnictwa WIR

 

Marta Tymowska-Malec, poligon-blog.blogspot.com

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

201 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent