Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Odlot na samo dno. Recenzja

Odlot-na-samo-dno
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jana Frey, Odlot na samo dno. Prawdziwa historia dziewczyny uzależnionej od narkotyków, Wrocław Warszawa Kraków Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo, 2004 

Marie, bohaterka książki, czuje się byle jaka i nieciekawa. Ma przekonanie, że jej życie nie ma żadnej wartości, jest banalne do bólu. Utożsamia się z dziecięca bohaterką Pipi, która także nie chciała dorosnąć. Lęk przed odrzuceniem jest dla niej paraliżujący.

Narkotyki są sposobem wyzwolenia, oczywiście złudnym. Bez nich początkowo nie potrafi podjąć się żadnego działania, a wkrótce cierpi z ich powodu i nie może się od nich uwolnić.
Razem z nią cierpią jej bliscy, którzy muszą się nauczyć wymagającej miłości, by dziecku pomóc i nie stwarzać mu komfortu w zażywaniu narkotyków. Ta choroba dotyka całej rodziny.

Po narkotyki sięgają coraz młodsze osoby, często są to dzieci i dlatego o uzależnieniach trzeba z nimi rozmawiać wcześnie.
Danuta J. Bula

Zgłoszenie książki do konkursu na recenzję Książkowego Pogotowia Ratunkowego.

REDAKCJA MIASTADZIEIC.PL

Dziękujemy Pani Danucie za przesłany tekst. W nagrodę Pani Danuta otrzymuje od nas ksiazkę Wydawnictwa Prószyńki i Spółka "Mors, Pinky, i zagadka Ludolfiny" Dariusza Rekosza.

Polecamy również  Czytanie od narodzin oraz Anoreksja, bulimia, bigoreksja u dzieci i młodzieży

Autor tekstu : Danuta J. Bula

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:koty