Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot. Recenzja książki dla dzieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot. Recenzja książki dla dzieci

Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Czasem chce się napisać recenzję jednym zdaniem. Chętnie zrobiłabym tak w wypadku Felusia Kocimiętkiego.

Napisałabym „Kocham Felusia. Koniecznie przeczytajcie go sami!” i zakończyła tekst. Ale sądzę, że możecie chcieć wiedzieć więcej.

Feluś Kocimiętki to książka, której pastelowa okładka może zmylić. Byłam przekonana, że to dziewczyńska pozycja, która nie zainteresuje mojego malucha. Jednak zainteresowała i malucha, i mnie, bo to przede wszystkim opowieść o przyjaźni, zabawie i psotach, a do tego pisana wierszem. Autorką książki jest Pip Jones, a jej rymowaną historię bardzo zgrabnie przetłumaczyła Barbara Supeł. Całość czyta się bardzo przyjemnie, a rytmiczne rymy świetnie brzmią w trakcie głośnego czytania.

Sama historia jest prosta i pełna humoru. Choć książka dedykowana jest czytelnikom od lat 4, to ma szansę zainteresować zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Bohaterką książki jest Ala, która ma całkiem prawdziwego zmyślonego przyjaciela. Jest nim puchaty i słodki Feluś Kocimiętki. Niestety Feluś zaczyna rozrabiać. Rodzice szukają różnych sposobów na to, by zapobiec psotom Ali, ale dziewczynka za każdym razem zrzuca winę na niewidzialnego Felusia.

Zabawna, ciepła i radosna opowieść kończy się w chwili, w której Ala postanawia poprawę. Ma zamiar nauczyć Felusia dobrych manier, bo nie wyobraża sobie, by kotek miał odejść. Tylko o czym byłaby ta historia, gdyby zabrakło wesołych psot?

Nie możemy doczekać się kolejnej części przygód Felusia, w której będzie on grasował w markecie.

Feluś Kocimiętki to pierwsza część serii godnej polecenia. Poręczne wydanie jest bogato zilustrowane, a nieduża ilość tekstu wypełnionego przygodami i humorem sprawi, że zasłucha się w nią każdy maluch, a niejeden starszak chętnie przeczyta ją samodzielnie.

Ewelina Zielińska

Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot
Autor: Pip Jones

Ilustracje: Ella Okstad
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 80
Format: 130×180
Wiek: 4+

 

419 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent