Kłębuszki, recenzja gry planszowej o kotach

Kłębuszki recenzja gry planszowej dla dzieci o kotach

Kłębuszki to miły sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. A jeśli dodatkowo są wśród nas miłośnicy kotów, to na pewno zachwyci ich oprawa graficzna tej gry.

 

Wow, kotki! – tak wyglądała pierwsza reakcja 8-letniej dziewczynki na widok opakowania gry. Entuzjazm nie opadł też po otwarciu opakowania. Bo koncept jest bardzo ciekawy – gracze wcielają się w role kotów pomagających Pani Lukrecji. Już samo wprowadzenie w historię i opis gry zaciekawia dzieci. Otóż Pani Lukrecja potrafi robić na drutach przeróżne rzeczy. Spod jej rąk wychodzą czapki, szaliki czy swetry. Pewnego razu, gdy znów coś tworzyła w swojej pracowni, kłębuszki się rozsypały po całym pokoju. Jak to się stało? Jeden z kotów przewrócił koszyk. Teraz trzeba jak najszybciej zebrać kolorowe kłębki wełny, bo przed panią Lukrecją jeszcze sporo pracy, a zamówienia czekają na realizację. I tutaj do akcji wkraczają koty. Ich imiona znajdziemy na kolorowych kartach – na przykład: Chochlik, Pusia. W pudełku są też m.in. żetony, karty zamówień i karty łupów. Gracze przystępują do rozgrywki, która wymaga nieco sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości i uważności. Celem jest bowiem zdobyć jak najwięcej punktów za wykonanie zlecenia.

 

Na pytanie: Co Ci się najbardziej podoba w tej grze? 5-latek odpowiedział: Że można walczyć o kłębki! I że są takie kolorowe karty i ta plansza, bo jest taka okrągła i wygląda jak czerwony kłębek.

 

Jak widać, wątek zdrowej rywalizacji okazał się tutaj atutem. Każdy kot stara się bowiem złapać jak najwięcej kłębuszków, a tym samym uzyskać przewagę nad innymi kotami-graczami. Uważam, że Kłębuszki to doskonała gra rodzinna. Nie jest bardzo skomplikowana (6-latki sobie z nią poradzą), ale też wymaga przemyślanych ruchów, koncentracji i planowania. Już sam motyw zbierania wełny i robienia sweterków ma swój urok i budzi zainteresowanie wśród dzieci, a zabawa – mimo że wiąże się z konkurencją – przynosi dużo radości.Kłębuszki - Zagraj w grę z pazurkiem!

Kłębuszki
autorka: Anna Sobich-Kamińska
ilustracje: Justyna Karaszewska
Wydawnictwo Zielona Sowa
format: 265x265x70
Wiek graczy: 6+, liczba graczy: 2-4 graczy, czas rozgrywki: 40-60 min.
Premiera: 12 listopada 2020 roku

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15