Dzielny mały Karmel z serii Zaopiekuj się mną Holly Webb. Recenzja

Dzielny Karmel z serii Zaopiekuj się mną Holly Webb
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Biorę do ręki małą lekką książeczkę ze słodkim kotkiem na okładce i od pierwszych słów, mimo swoich trzydziestu kilku lat, całym sercem przeżywam historię Helenki i jej kotka Karmelka. Opowieść ta, przeznaczona jest dla dziewczyn, które wkraczają w swoje nastoletnie życie, są pełne marzeń, głęboko emocjonalnie podchodzą do życia i pragną zmieniać go na lepsze.

W książce poznajemy wiec Helenkę (lat ok 10), jej starszą kuzynkę, młodą Panią weterynarz i małego kotka, który został potrącony przez samochód. Dziewczynki z wielką troską dbają o poszkodowanego malucha i pielęgnują go. Razem z nim przeżywają ból złamanej nóżki, samotność i strach. Razem z nim cieszą się z odzyskiwanego zdrowia. Helenkę w jej walce o szczęście kotka wspiera kochająca mama i babcia, a także nauczycielka i cała klasa.

Autorka ma niesamowity dar wnikania w duszę dziecka, a ponadto tworzenia świata w którym jest miejsce na emocje, czas na zrozumienie, wsparcie i pomoc. Myślę, że ta książka powinna znaleźć się na półce każdej dziewczynki, a szczególnie tych, które marzą o własnym kotku 🙂

Joanna Srebnicka 

Dzielny mały Karmel
autor: Holly Webb
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 128
format 128×198 mm
premiera: 8.04.2015
Dowiedz się więcej: www.zielonasowa.pl/akcje/zaopiekuj-sie-mna

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent