Weleda
Weleda Baby

O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem. Recenzja książki

Opinia o książce dla dzieci O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
O zabawce, która bała się zostać prezentem to prosta i pełna świątecznego uroku opowieść idealna dla przedszkolaków. Jej lektura nie tylko umili świąteczny czas spędzony razem, ale przekaże też czytelnikom ważny morał.

Na pierwszy rzut oka książka zachwyca ilustracjami Marcina Południaka. Każda strona to całostronicowe ilustracje pełne kolorów, które przypominają kadry z animowanych filmów. Świetnie oddają atmosferę czytanego tekstu.

Za tekst opowieści odpowiada Anna Prudel. Tym razem historia nie jest rymowana, ale wciąż napisana jest prostym językiem dostosowanym do dziecięcego odbiorcy. Długość tekstu sprawia, że książkę można z przyjemnością przeczytać za jednym razem. Na każdej stronie znajduje się kilka zdań.

Najważniejsza jest jest jednak opisywana przygoda, której bohaterem jest mieszkający w Zabawkowie pluszowy piesek. Miasteczko to zamieszkują elfy tworzące zabawki. Raz w roku przyjeżdża do nich Mikołaj z listą, a wybrane zabawki wskakują do paczek. Piesek jest jednak świadkiem, jak niektóre zabawki wracają ponownie do Zabawkowa, zniszczone i smutne. To dlatego boi się zostać prezentem. Na szczęście wyrozumiały i życzliwy Mikołaj rozmawia z pluszakiem i tłumaczy mu sytuację. Mikołaj opowiada o dzieciach, które nie szanują zabawek i pokazuje pieskowi list chłopca, który marzy o przyjacielu, a wzruszony nim pluszak wskakuje z przejęciem do pudełka. Oczywiście, chłopiec jest zachwycony prezentem i wszystko dobrze się kończy.

Mikołaj wspominający o smutnych zabawkach, to właśnie ten fragment, który skłania do refleksji. Pamiętam, że gdy sama byłam dzieckiem zadziałał tak na mnie film Toy Story. Myśl, że zabawki mogą żyć własnym życiem i mogą odczuwać smutek czy strach sprawił, że odnosiłam się do moich lalek i misiów ze szczególną troskliwością. Teraz do podobnej refleksji może skłonić opowiadanie Anny Prudel.

O zabawce, która bała się zostać prezentem to książka, w twardej oprawie i bogato ilustrowana. Idealnie nada się na prezent i, choć porusza typowo świąteczną tematykę, to jest pewna, że znajdą się czytelnicy, którzy będą do niej wracać przez cały rok.

Ewelina Zielińska

O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem
Autor Anna Prudel
Wymiary 220 x 220 mm
Liczba stron 40
Oprawa twarda
Wiek 4+
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Pryzmat 

338 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent