Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Dziadek do orzechów, recenzja świątecznej gry rodzinnej

Dziadek do orzechów opinie o grze dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dziadek do orzechów to niewielka, lecz bardzo przystępna gra rodzinna od wydawnictwa Zielona Sowa. Tytuł nawiązuje do klasycznej baśni, a wewnątrz znajdziemy nawet fragment tej opowieści. Choć gra nie wymaga od nas znajomości tej historii, to niewątpliwie zachęci do sięgnięcia po nią.

Dziadek do orzechów to gra dla dzieci od lat 6.

Jeśli dziecko lubi planszówki i gra z osobą dorosłą poradzi sobie z rozgrywką znacznie wcześniej. Naszym zadaniem jest zebranie jak największej ilość punktów-orzeszków. By je zdobyć musimy w procesie dość złożonego dobierania stworzyć kompletne dziadki do orzechów. Każdy z ich składa się z trzech kart: głowa, tułów, nogi. Zabawki występują w kilku wariantach kolorystycznych, które pozwalają na zebranie dodatkowych punktów. W zabawie w budowanie dziadków mogą wziąć udział maksymalnie cztery osoby.

W niewielkim pudełku znajdziemy jedynie karty. Wnętrze trochę więc rozczarowuje, szczególnie, że karty są niewielkiego formatu i nie są zbyt solidnie wykonane. Na plus ocenić jednak muszę szatę graficzną. Dziadki do orzechów i zabawki są świetnie narysowane, a co więcej – sama gra jest rewelacyjna!

W grze nie występuje negatywna interakcja.

Każdy gracz układa własne dziadki, ale można trochę namieszać i pokombinować przy układaniu kart w kolumnach do dobierania. Kolejnym momentem, gdzie starsi gracze mogą się wykazać jest segregowanie dobranych kart. Ich miejsca nie wolno zmieniać, a nieskompletowane elementy zabawek nie przynoszą punktów. Moim zdaniem Dziadek do  orzechów to gra, w której zachowano przyjemną równowagę miedzy losowością, a strategią. Z jednej strony młodszy gracz może świetnie sobie radzić popełniając drobne błędy. Z drugiej zaś, doświadczony strateg musi liczyć się z niemożnością przewidzenia niektórych wydarzeń. Kolejną świetną decyzją autorów gry był ciekawy wariant dla zaawansowanych. Nie jest to jedynie naciągany dopisek w instrukcji, który niewiele zmienia. Dzięki niemu zdobywanie punktów jest znacznie bardziej skomplikowane i, gdy ogracie już wariant podstawowy, warto do niego zajrzeć.

Moim zdaniem Dziadek do orzechów to urocza wizualnie i bardzo grywalna propozycja dla całej rodziny. Jednym jej minusem, jest nienajlepsza jakość kart, jednak nie przeszkadza to bezpośrednio w czerpaniu radości z rodzinnej zabawy.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ewelina Zielińska

Gra Dziadek do Orzechów

Format: 130x200x35
Oprawa: pudełko
Data premiery: 2020-09-16
Wiek: 6-8 lat
Więcej informacji: Wydawnictwo Zielona Sowa

191 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent