Gwiazdka! Nie przeszkadzać! Recenzja książki

Gwiazdka! Nie przeszkadzać! - książka o przygotowaniach do świąt
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Święta tuż tuż. Ubieranie choinki, pieczenie pierniczków…Dzieci to uwielbiają! Z pewnością więc chętnie zapoznają się z rymowaną opowieścią o niesfornych bliźniętach: Antosiu i Ani. To lektura utrzymana w typowo świątecznym nastroju, lekka, zabawna i dająca całej rodzinie chwilę oddechu od codziennej galopady.

W tej historii wydaje się, że mamy dwóch głównych bohaterów – to wspomniane rodzeństwo. Ale to tylko pozory, ponieważ jest ktoś jeszcze. Ktoś, kogo obecność, pracowitość i spostrzegawczość okazują się bardzo przydatne. To mysz, która wkracza do akcji za każdym razem, gdy brat i siostra pod osłoną nocy próbują pomagać i szykować dom na święta, a przy tym robią sporo zamieszania i bałaganu. Myszka wtedy sprząta i zaciera ślady. Trzeba przyznać, że świetnie sobie radzi. To musi brudy podmienić na czyste pranie, to umyć okna (dzieci miały plan, by zrobić świąteczne witraże, tymczasem wyszły spod pędzla bohomazy), to nawpychać kulki z gazet w puste papierki (bo dzieci wyjadły choinkowe cukierki…) albo posklejać pocięte łańcuchy. Jej trud jednak zostaje dostrzeżony, bo myszka otrzymuje list od Świętego Mikołaja 😊

Gwiazdka! Nie przeszkadzać jest o przedświątecznym szale, domowym ognisku, dobrych chęciach i tej jedynej w swoim rodzaju grudniowej atmosferze. Książka świetna do wspólnego, rodzinnego czytania, gdyż wywoła uśmiech na twarzach zarówno kilkulatka, kilkunastolatka, jak i kilkudziesięciolatka. Duży format, bogactwo świątecznych ilustracji, efektowna, przyciągająca wzrok okładka z mieniącymi się elementami, a także rymowana treść – to wszystko sprawia, że czyta się lekko i przyjemnie. I chce się do lektury wracać – potwierdzam na przykładzie mojego synka, który przez cały tydzień, każdego wieczoru prosił o ponowne czytanie właśnie tej książki, a i później jeszcze chętnie do niej wracał – za każdym razem z uśmiechem. Polecam!

Gwiazdka! Nie przeszkadzać!
autorka: Barbara Supeł
s.32
format: 250 x 290
Premiera: 12 listopada 2020 roku
Wiek: 4+
ilustracje: Beata Żurawska
Wydawnictwo Zielona Sowa

673 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent