Mopsik, który chciał zostać reniferem, recenzja książki

Mopsik, który chciał zostać reniferem! Idealna lektura na nadchodzące Święta
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Przypominają nam o tym radosne, świąteczne piosenki, dekoracje w sklepach, a przede wszystkim gwiazdkowe tytuły książek pojawiających się w księgarniach. Jedną z nich jest Mopsik, który chciał zostać reniferem wydawnictwa Wilga – historia skierowana dla dzieci od 7 do 10 lat.

Boże Narodzenie to czas radości, wzajemnej życzliwości i miłych niespodzianek. Niestety w rodzinie Jacksonów święta stają pod znakiem katastrofy. Wesoły nastrój wyparował, a na jego miejscu pojawiły się smutek i złość. Peggy, główna bohaterka książki, podejmuje się bardzo trudnego zadania. Chcąc uratować święta Bożego Narodzenia i rozweselić swoich ukochanych domowników, decyduje się odnaleźć Świętego Mikołaja i prosić go o pomoc. Tylko czy mała suczka ma szansę w niecałe czternaście dni pokonać drogę na biegun północy? I czy zdąży przed świętami? O tym przekonacie się sami, sięgając po książkę.

Bella Swift przedstawiła świąteczną historię w sposób łatwy w odbiorze, w związku z czym książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ułatwia to również tekst podzielony na krótkie rozdziały. Bohaterowie to wiarygodne postaci, które zyskują sympatię czytelnika już od pierwszych stron. Szczególnie przekonuje do siebie Peggy – mała suczka o wielkim sercu, która kocha swoją rodzinę tak mocno, jak sama pragnie być kochana.

 Mopsik, który chciał zostać reniferem to wbrew pozorom mądra opowieść nie tylko dla miłośników zwierząt. Przemyślana, napisana w sposób przystępny dla dzieci, trzecia część serii kolejny raz uwrażliwia i uczy empatii. Po lekturze dzieciom łatwiej będzie zrozumieć intencje zwierząt i ludzi. To również książka, w której znalazło się miejsce na magię, miłość, przyjaźń, a także bezradność i odpowiedzialność za drugą osobę. Obok takiej książki nie warto przejść obojętnie. Będzie ciekawą propozycją na zimowe wieczory i punktem wyjścia do rozmowy o ludzkich i zwierzęcych emocjach.

Eliza Idczak

 Mopsik, który chciał zostać reniferem
Premiera: 12.11.2020
Grupa wiekowa: 6-8 lat
Liczba stron 144
Tłumacz Ewa Kleszcz
Wydawca Wilga
Autor Bella Swift
Format 123 x 194
Wydawnictwo Wilga

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent