UD

O dzieciach, które kochają książki. Recenzja

recenzja książki o dzieciach, które kochają książki
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Mała ilość tekstu na każdej stronie o ciekawej treści opatrzonej przyjaznymi rysunkami, szybko zwraca uwagę nawet bardzo żywego dziecka. Książeczka opowiada bowiem dość nietypową historię Antka i Lusi, którzy nie mieli wiele. Jak się po chwili dowiadujemy, główni bohaterowie nie mają tego wszystkiego, co każde współczesne dziecko posiada i nie zdaje sobie sprawy, że ktoś mógłby tego nie mieć. Antek i Lusia mają natomiast bardzo dużo książek. Aż do pewnego momentu…

Intrygujący początek opowieści błyskawicznie angażuje najmłodszych czytelników. Historia opowiadana w bardzo prosty i przejrzysty sposób postępuje dynamicznie, a obrazki idealnie ją odzwierciedlają. Każde dziecko z zainteresowaniem zasiądzie obok czytającego rodzica, by podejrzeć, o co w tym wszystkim chodzi. Warto czytać tę opowieść powoli i z krótkimi przerwami, okazując w międzyczasie zdziwienie, co wywoła większe zaangażowanie małego czytelnika.

Historyjka zawiera ważne przesłanie, mówiące o tym że wspólne czytanie bardzo zbliża rodzinę.

Marta Ruta
www.tamaratur.pl

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

O dzieciach, które kochają książki
Napisał: Peter Carnavas
Zilustrował: Peter Carnavas
Stron: 32
Oprawa: twarda
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa ADAMADA

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

622 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent