Niebieski dom. Recenzja książki

Niebieski dom opinia o książce dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Jeśli chcecie przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu, łapcie za plecak, zapakujcie mapę, kalosze, pelerynę i kilka monet na lody. Nie może też zabraknąć książki Niebieski dom Natalii Przeździk. Jej bohaterowie zabiorą Was do starej, niebieskiej chatki, otoczonej przygodami.

Daniel, Paweł, Emilka i Łucja to odważne rodzeństwo, które wraz z rodzicami wyjechało na wakacje na południe Polski. Spoglądając przez szyby samochodu, dzieci były w takiej samej mierze zafascynowane, co przerażone wyglądem i wielkością mijanych szczytów. Na szczęście na miejscu czekał na nich bezpieczny, drewniany dom, wielki sad i las w sąsiedztwie. Dzieci, w towarzystwie rodziców, starały się wyciągnąć z urlopu ile się da, korzystając z uroku natury i zupełnie zapominając o nowoczesnych rozrywkach. Domek przeniósł ich bowiem do dawnych lat, kiedy nie było pralki, ciepłej wody czy kuchenki gazowej. Mimo to wyjazd obfitował w przygody. Budowa szałasu, zabawy z Martą z sąsiedztwa, uratowanie kota przed burzą… Jakie sekrety małej miejscowości odkryją jeszcze dzieci? Kogo poznają? I czy dwa tygodnie wystarczą, by przekonać się, że góry można pokochać? Dajcie się porwać lekturze i przekonajcie się sami.

Książkę Natalii Przeździk można nazwać współczesną wersją Dzieci z Bullerbyn.

20220616_190712_HDR

To lektura dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zabierająca czytelnika w podróż pełną ciepła, humoru i beztroskiego dzieciństwa. Lekki styl, zrozumiały język i podział na krótkie rozdziały sprawiają, że publikację czyta się szybko i przyjemnie. Na uwagę zasługują również opisy przyrody i przygód bohaterów. Pełne szczegółów, rozbudzają dziecięcą ciekawość świata, zapraszając do Szczyrzyc. Każda strona pełna jest swojskości, zachwytu i szczęścia. Każda przemyca uniwersalne wartości i nie pozwala się nudzić.

Na uznanie zasługuje również kreacja bohaterów. Każde z rodzeństwa, choć inne, przyciąga charakterem, dialogami, a nie raz i kaprysami nadającymi autentyczności. Zarówno dzieci jak i rodziców można polubić od pierwszych stron. Rodzeństwo traktuje się z szacunkiem i miłością, a ich szczera chęć przebywania razem wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Wejście do ich świata pozwala zrzucić z ramion wszelkie troski i odprężyć się.

Ta książka pachnie przygodą i empatią. Przeczytajcie, a przekonacie się sami. Potem sięgnijcie po kolejne tomy serii. Gwarantuję, że rzeczywiście będą to najlepsze, książkowe wakacje w Waszym życiu.

Eliza Idczak

Niebieski dom
Natalia Przeździk
Format: 144 x 205
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa eSPe

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent