Małe licho i anioł z kamienia, recenzja książki

Małe Licho i anioł z kamienia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Po lekturze Małe licho i tajemnica Niebożątka z niecierpliwością wyczekiwaliśmy kolejnej książki Marty Kisiel, w której spotkamy anioły, widma, topielce i różnorakiej maści potwory. Teraz jesteśmy już po lekturze drugiego tomu i ponownie zachwycamy się niezwykłością stworzonego przez autorkę świata.

Jeśli nie czytaliście Małe licho i tajemnica Niebożątka,  koniecznie zacznijcie od lektury tej książki. Tylko wtedy będziecie uśmiechać się na każde „Alleluja”, zrozumiecie w pełni czym różni się Licho od Tsadkiela i jak niezwykłe jest spotkanie Bożka i tatą. A gdy już przeczytacie , to z pewnością sięgniecie po Małe licho i anioł z kamienia, bo fantastyczny świat stworzony przez Martę Kisiel jest niepowtarzalny, a jej bohaterowie fascynujący.

Tym razem w tajemniczym domu Bożka jesteśmy tylko przez chwilę. Ospa opanowuje zarówno ludzką, jak i potworną, część jego rodziny i wraz z głównym bohaterem, aniołem Tsadkielem i mackowatym Guciem ruszamy w odwiedziny do pewnej cioteczki. Ferie u cioci byłyby przyjemną i radosną przygodą, gdyby nie napięcie panujące między ciekawym świata, radosnym i wrażliwym Bożkiem, a wyniosłym i pedantycznym Tsadkielem.

Konflikt między bohaterami narasta doprowadzając do dramatycznego i trzymającego w napięciu finału. Na szczęście wszystko dobrze się skończy, a czytelnik przekona się, że nie każda przyjaźń jest łatwa i można kogoś kochać na wiele sposób.

Choć nie jestem ogromną fanką fantastyki, to bardzo lubię dobrą literaturę.

I taką dobrą literaturą częstuje nas Marta Kisiel. Książkę czyta się z ogromną przyjemnością, nawet gdy jest się już dorosłym czytelnikiem, a jedenastolatka pochłonęła bez reszty. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak bardzo angażująca, ciepła i mądra jest ta przygoda.

A tym, którzy znają już pierwsze przygody Bożka napiszę tylko, że Anioł z kamienia trzyma poziom i na pewno będziecie zachwyceni.

Ewelina Zielińska

Małe Licho i anioł z kamienia
Autor: Marta Kisiel
Ilustracje:  Paulina Wyrt
Oprawa: twarda
Liczba stron: 304
Data premiery: 30 października 2019 r.
Wydawnictwo Wilga

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent