Lama Lenka wychodzi z domu. Recenzja książki dla dzieci

Lama Lenka wychodzi z domu. Recenzja książki dla dzieci

lama lenka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Lama Lenka wychodzi z domu to pozycja wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata. Autorką książki jest Patrycja Filak – twórczyni bloga MamadajeRade.pl.

Czy książki spadają z nieba? W przypadku tej pozycji odnoszę wrażenie, że tak.  Pojawiła się w naszej biblioteczce w najwłaściwszym momencie. Poranne wyjścia z domu są dla nas dużym wyzwaniem: o ile pięciolatek sprawnie się szykuje do wyjścia, to z dwulatką mamy trochę kłopotów, najczęściej związanych z wyborem i nakładaniem ubrań.

Lama Lenka przychodzi z pomocą i pokazuje nam, ile emocji towarzyszy naszym dzieciom w sytuacji wychodzenia z domu, a dzieciom pozwala zrozumieć i oswoić te emocje.

Bohaterowie książki: Lama Lenka, Kotka Zuzia, Byczek Franek i Piesek Janek mają wspólny cel – wybierają się na basen z kulkami. Zanim jednak cała czwórka będzie gotowa do zabawy, zmierzy się z różnymi trudnościami związanymi z przygotowaniem do wyjścia z domu. Lama Lenka nie mogła zdecydować się, co na siebie włożyć, Kotka Zuzia obawiała się nowego miejsca, Piesek Janek zapomniał założyć but, a Byczek Franek z podekscytowania gubił części garderoby i potrącał wszystko dookoła.

Lama Lenka wychodzi z domu

Czy przyjaciołom udało się pokonać trudne sytuacje i dotrzeć do celu? Przekonajcie się sami podczas lektury!

Na ostatnich stronach bohaterowie opisują towarzyszące im emocje oraz podpowiadają, co pomogło im je przezwyciężyć. Lektura pomaga zrozumieć, jak ważne dla dziecka jest nasze wsparcie i rozmowa o tym co maluch odczuwa w danej chwili.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
Lama Lenka wychodzi z domu

Agnieszka Trybuś-Stark

Lama Lenka wychodzi z domu
Patrycja Filak
Wiek: 3+
Oprawa twarda
Format: 220/210
Liczba stron: 24
Wydanie pierwsze
Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata, 2018

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie