Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć. Recenzja książki

Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć. recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Nasze życie przypomina labirynt, w którym trudno przewidzieć kolejne zakręty, ślepe uliczki i czekające niespodzianki. Jednak każdy kolejny krok pobudza do refleksji i pozwala nad sobą pracować. Każde zdarzenie to szansa na odkrycie swoich mocnych i słabych stron, naukę współpracy i przezwyciężenie obaw. Każdy pokonany odcinek to możliwość nawiązania nowych znajomości. W dziecięcym labiryncie można na przykład spotkać Franka, głównego bohatera książki Anny Kucharek Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć.

Franek to mały skrzat, przed którym stoi zadanie wejścia do tajemniczego labiryntu, będącego przepustką do świata ludzi. Chłopiec martwi się wyzwaniem, ale i wyczekuje go z napięciem. W głowie mnożą się pytania o powodzenie misji, w którą chce włożyć całe swoje siły. Kiedy udaje mu się przejść dwie próby – warunek przekroczenia bram labiryntu – Polana Przemiany staje przed nim otworem. A na niej już tylko kilka kroków dzieli małego skrzata od przygody życia, która być może odmieni je na zawsze. Franek nie domyśla się jeszcze, że w środku czeka na niego wiele magicznych zwierząt, kilka niesamowitych osobistości i wiele przygód. Czego nauczy go czas spędzony w labiryncie? Czy wyjdzie z niego uśmiechnięty, podobnie jak inne skrzaty?

Labirynt. Gdzie chowa się to co warto odnaleźć to niesamowicie ciepła, terapeutyczna opowieść, pełna pozytywnego przekazu i cierpliwości.Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć opinie

Spisana prostym językiem, spodoba się zarówno dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i tym nieco starszym, które samodzielnie spróbują przeczytać historię skrzata. Lekturę urozmaici im kolorowa czcionka, dzięki której wyróżniono najważniejsze fragmenty, a także wiele pięknych ilustracji wykonanych ręką Marzeny Karpińskiej.

Franek jest alegorią dziecka, które wkracza w życie społeczne, nie do końca wiedząc jak się zachować i czego oczekiwać. Razem ze spotkanymi na swojej drodze postaciami, pomaga dzieciom pokonać lęki i motywuje do podejmowania prób. Bajka ułatwi również rodzicom wspieranie dziecka w przezwyciężaniu strachu.

Anna Kucharek doskonale wie, jak zjednać sobie dzieci.

Ich ulubione elementy, takie jak magia i zwierzęta, obecne są na każdej stronie, dzięki czemu opowieść wciąga w lekturę i jej inny świat.

Jeśli szukacie łagodnej bajki, która pomoże dzieciom zrobić pierwszy krok ku dorosłości i wytłumaczy jak być pomocnym, uczciwym i dobrym, wystarczy wraz z pociechą zagłębić się w lekturze. Gwarantuję, że jej bohaterowie zostaną w sercu na dłużej.Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnalezc opinie o ksiazce

Eliza Idczak

Więcej informacji o książce Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć na stronie swoimisciezkami.pl

457 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent