Kura, co tyła na diecie. Recenzja

Kura co tyła na diecie książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kura, co tyła na diecie to pierwsza z cyklu książek dla najmłodszych spod pióra Pana Poety, który trudnych tematów się nie boi. Autor w sposób zabawy, z przymrużeniem oka opisuje nasze wady, a ludzkie cechy ukrył pod płaszczykiem przesympatycznych zwierząt. Książka z pewnością przypadnie do gustu również rodzicom, bo któż nas nie walczył ze swoimi małymi grzeszkami.

Temat, jak na książkę dla dzieci, zaskakuje od samego tytułu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że diety w obecnych czasach są bardzo popularne, a dzieci niejednokrotnie spotykają się z tymi zagadnieniami. Tytułowa sympatyczna, opierzona kura podejmuje próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Jednak, jak się okazuje, nie jest to rzecz prosta, w łatwy sposób można popełnić dietetyczne błędy. Śledząc zmagania bohaterki możemy odnaleźć i nasze niepowodzenia, walkę ze swoimi słabościami oraz trudną drogę do samoakceptacji. Z historii płynie niezmiernie ważne przesłanie dla najmłodszych czytelników, że najistotniejsze jest własne samopoczucie, a nie podążanie za trendami.

A jak się kończy kurza dieta?

Wprost wspaniale, bo kura znajduje miłość koguta!

Książka jest kolorowa, przepełniona równie zabawnymi ilustracjami, co sam tekst, który stanowi jedynie dodatek. Ilustracje Joanny Młynarczyk są bardzo dynamiczne,  nadają tempo opowiadaniu oraz wyrazistości  bohaterom. Z połączenia zabawnej historii i fantastycznych ilustracji powstała świetna książka.

Elżbieta Kuźmińska – Mama do Sześcianu

Kura, co tyła na diecie
Pan Poeta
Data wydania: 16.05.2017
Format: 210mm x 255mm
Liczba stron: 28
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent