Weleda
Weleda Baby

Kubuś i Anioł Snu. Recenzja książki

Kubuś i anioł snu recenzja opinie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Kubuś i Anioł Snu to książka, która była dla nas sporym zaskoczeniem. To było nasze pierwsze spotkanie z serią Aniołki, a dodatkowo wydawnictwo Albatros nigdy nie kojarzyło nam się z książkami dla młodszych dzieci. Po takie nowości sięgamy z największą przyjemnością.

Myślę, że dla wielu rodziców będzie istotne czy jest to książka o tematyce religijnej. Otóż – nie jest. Choć występują w niej Anioły, to nie są one osadzone w kontekście religijnym. Nie ma tu mowy o Bogu, kościołach czy praktykach religijnych. Kubuś i Anioł Snu to książka, w której rodzic może opowiadać o aniołach, jak o smokach, wróżkach czy Mikołaju. Z drugiej strony, bez trudu można umieścić anielskiego bohatera w kontekście katolickim, jako tradycyjnego Anioła Stróża. Czytający dorosły ma tu swobodę interpretacji.

Sama opowieść to przyjemna lektura, nie tylko na dobranoc.

Może ona też nieść wsparcie w konkretnych sytuacjach. Pomoże ona oswoić kwestię przeprowadzki w nowe miejsce, a także złagodzi problem z nocnymi strachami. Tytułowy bohater, Kubuś, źle znosi pierwsze dni po przeprowadzce. Choć dom jest piękny, wszyscy są szczęśliwi, to chłopczyk nie sypia dobrze. Nocą widzi błyszczące oczy, coś puka w jego okno. Kubuś jest przekonany, że na wsi żyją potwory. Na pomoc przybywa Przeznaczenie, który jest Aniołem Snu. Podsuwa właścicielowi domu sny, dzięki którym wpada na pomysł odwiedzenia nowych lokatorów. W trakcie odwiedzin właściciel pokazuje chłopcu strych, gdzie znajduje się sowie gniazdo. Okazuje się, że nocne strachy, to właśnie ptasia rodzinka. Od tej pory Kuba śpi dobrze i zadomawia się w nowym miejscu.

Książka zaskakuje też ilustracjami.

Ich autorką jest nagradza wielokrotnie Jane Ray, której anioły przykuwają dziecięcą uwagę. Są zachwycające. Ilustracje znajdziemy na każdej stronie, często zajmują one całą rozkładówkę.

Kubuś i Anioł Snu to wartościowa, świetnie wydana książka dla młodszych czytelników. Na pewno sięgniemy po drugi tom serii Aniołki, Laura i Świąteczny Anioł.

Ewelina Zielińska

Kubuś i Anioł Snu
Riley Lucinda, Whittaker Harry
Data premiery: 2022-06-01
Oprawa twarda
Liczba stron: 56
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Albatros

199 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent