Książki dla najmłodszych. Przegląd najlepszych książek dla dzieci w wieku 2-4 lat

Książki dla najmłodszych. Przegląd najlepszych książek dla dzieci w wieku 2-4 lat
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Od kiedy warto wybierać książki wspólnie z dzieckiem? Od urodzenia! Bo choć mały czytelnik nie jest jeszcze w stanie wybrać się samodzielnie do księgarni i zapłacić kartą płatniczą, ostatnie zdanie powinno zawsze należeć do niego. Nie bójcie się, pomożemy. Oto najlepsze książki dla najmłodszych dzieci.

Książki dla małych dzieci muszą mieć w sobie „to coś”. Możemy być pewni, że trzylatek nie oderwie się od budowania ogromnej fortecy z klocków Lego, by razem z nami czytać nudną, ciągnącą się w nieskończoność lekturę – na domiar złego bez obrazków. Książki, które dla was wybraliśmy, są zaprzeczeniem tego przykrego opisu. Postawiliśmy na bajecznie kolorowe ilustracje i wciągającą fabułę. Nie będziecie się nudzić! Sprawdźcie nasze propozycje dla najmłodszych.

Pierwsze książki dla najmłodszych dzieci – Niuniuś i wiosna

Na początek jedziemy na wieś, do Niuniusia. Bohaterem stworzonej przez Agę Nuckowski i Aleksandrę Szwajdę książki dla 3-latka (i nie tylko!) jest mała, urocza świnka, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdego dnia robi mnóstwo fascynujących rzeczy – gotuje zupę z błota, zjeżdża z ogromnej góry ziemi i podlewa grządki. „Niuniuś i wiosna” to komiks dla najmłodszych dzieci, pełen kolorowych ilustracji i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Beztroska w czystej postaci.

Książka obrazkowa dla małych dzieci – W domu, w dziczy, na ulicy

Był komiks, a teraz będzie słownik obrazkowy. I to rozbrykany! Przygotowała go dla was Fiep Westendorp, słynna holenderska graficzka. Znajdziecie tu mnóstwo obrazów zwierząt, roślin, pojazdów, postaci i obiektów. Wszystkie opatrzone są jednowyrazowym podpisem, dlatego nie przejmujcie się, jeśli nie będziecie umieli czegoś nazwać. „W domu, w dziczy, na ulicy” to prawdziwa kopalnia wiedzy o świecie, która jeszcze bardziej umili wam wspólne czytanie.

Książeczki kontrastowe – Zupa i Pranie

Kontrastowe obrazki powstają głównie z myślą o niemowlętach, których wzrok dopiero się kształtuje. Nie oznacza to jednak, że po takie publikacje nie mogą sięgać nieco starsze dzieci. Najlepszym dowodem na to są dwie książeczki kontrastowe stworzone przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera. „Zupa” i „Pranie” stymulują zmysły dziecka i nieco odczarowują codzienne czynności – zwłaszcza w oczach rodziców, którym nie zawsze chce się gotować zupę czy robić pranie. Na kartach obu publikacji znalazły się kolorowe obrazy o wyraźnie zarysowanych konturach, pierwsze słowa i mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Seria książek dla młodszych i starszych dzieci – Niegrzeczne Książeczki

Czas na „Niegrzeczne Książeczki”, czyli niezwykłe opowieści, które rozprawiają się z mitem posłuszeństwa. Ich bohater, Antek, bardzo często zastanawia się, czy jest niegrzeczny. Przecież kiedyś nie chciał zjeść rosołu babci, innym razem z kolei nie miał zamiaru podzielić się swoją zabawką – a to chyba musi coś znaczyć! Seria książeczek stworzona przez Alicję Dyrdę, Natalię Fiedorczuk i Aleksandrę Gołębiewską udowadnia również, że nie tylko dzieci bywają „niegrzeczne”. Słyszeliśmy, że w jednej z książek mama Antka nawet… przeklina! Sprawdźcie koniecznie „Szlaban” (to ta opowieść z kwiecistym przekleństwem), „Rosół i „Tort”. Idealne dla najmłodszych!

Książki edukacyjne dla najmłodszych czytelników – Akademia Mądrego Dziecka

Na sam koniec proponujemy wam każdą część serii „Akademia Mądrego Dziecka”. To bardzo ciekawe książeczki edukacyjne, które idealnie leżą w małych rączkach i gwarantują długie godziny dobrej zabawy. Wszystko za sprawą okienek i ruchomych elementów, od których nie sposób się oderwać. Czekają na was takie tytuły jak m.in. „Na wsi”, „Energia odnawialna” czy „Małe zwierzęta”. Gorąco polecamy!

821 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent