Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Kompletna wyprawka dla noworodka – co powinno się w niej znaleźć?

Kompletna wyprawka dla noworodka - co powinno się w niej znaleźć?
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Każdy rodzic wie doskonale, że zanim maleństwo przyjdzie na świat, trzeba wykonać wiele różnych działań, mających na celu przygotowanie się do tej chwili. I jednym z nich jest właśnie kompletowanie wyprawki z okazji narodzin dziecka. Lista rzeczy, które powinny się w niej znaleźć, jest naprawdę długa. Sprawdźmy więc, jak wygląda kompletna wyprawka dla noworodka. 

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki?

Przed pojawieniem się malucha na świecie, trzeba załatwić wiele spraw. Dlatego też termin kompletowania wyprawki ma całkiem spore znaczenie. Nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że później priorytetów będzie zdecydowanie za dużo. To sprawi jedynie, że tuż przed porodem rodzice będą mieli do zorganizowania całą górę działań. A przecież w ostatnich tygodniach ciąży, energia przyszłej mamy jest bardzo często na dość niskim poziomie.

Kiedy więc zacząć kompletować wyprawkę? Właściwie można zrobić już nawet w pierwszych miesiącach ciąży — gdy tylko wiadomo, że dziecko rozwija się zdrowo. Czwarty, czy też piąty miesiąc to doskonały czas, ponieważ daje nam naprawdę wiele swobody. Oczywiście, jest wiele osób, które załatwiają to w miesiącach ostatnich – ale czy warto się stresować tym, że może się ze wszystkim nie zdążyć? Oczywiście że nie!

Jak wygląda kompletna wyprawka niemowlaka?

Kompletna wyprawka dla noworodka składa się z rzeczy przeznaczonych dla maluszka, a także dla mamy. Jednak tutaj skupimy się jedynie na tej pierwszej części, czyli wszystkim tym, co musi wchodzić w skład wyprawki i jest niezbędne dla noworodka. Będą to wszystkie rzeczy, które są potrzebne do zapewnienia maluszkowi komfortu w pierwszych dniach życia. Na liście takiej nie może zabraknąć między innymi produktów do przewijania malucha, ubranek, czy specjalnych kosmetyków do skóry dziecka. W wyprawce znaleźć powinny się m.in.:

– chusteczki nawilżane
– pieluchy tetrowe
– pieluszki jednorazowe
– jałowe gaziki
– podkłady higieniczne
– maść na odparzenia
– ręcznik kąpielowy
– kosmetyki do kąpieli
– ciepły kocyk lub rożek
– czapeczki
– body
– kaftaniki
– pajacyki lub śpioszki
– skarpetki.

Wyprawka do szpitala dla mamy

Wyprawka dla przyszłej mamy jest równie ważna. Muszą znaleźć się w niej wszystkie rzeczy niezbędne podczas pobytu w szpitalu, zarówno przed, jak i po porodzie. Bardzo ważne są wszystkie rzeczy, które ułatwiają karmienie piersią. To oznacza oczywiście wkładki laktacyjne, czy też specjalny biustonosz do karmienia. To jednak nie koniec listy. Do najpotrzebniejszych elementów takiej wyprawki należą także:

– podkłady poporodowe
– podpaski
– jednorazowe majtki
– skarpetki
– ręcznik kąpielowy
– koszule nocne
– kosmetyki do kąpieli.

Na co zwrócić uwagę podczas kompletowania wyprawki?

Przy kompletowaniu wyprawki do szpitala, bardzo łatwo popaść w przesadę. Nagle okazuje się, że przecież wszystko jest potrzebne. A wcale tak nie jest! Prócz podstawowych produktów, tak naprawdę nie potrzebujemy niczego więcej. Chyba że mamy jakieś konkretne i indywidualne preferencje. Kompletując wyprawkę warto więc zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dzięki temu w torbie szpitalnej na pewno nie znajdą się żadne zbędne rzeczy.

Zasada numer jeden, to oczywiście trzymanie się podstawowej listy. Kompletna wyprawka dla noworodka to tak naprawdę kilka podstawowych rzeczy, które są potrzebne na kilkudniowy pobyt w szpitalu. Wszystko, co poza tą listą, to już jedynie coś, co może przydać się do indywidualnej wygody. Warto jednak dobrze przemyśleć każdą kolejną rzecz, wkładaną do torby.

Kolejny ważny tip, to kierowanie się porą roku, przy wyborze ubrań dla dziecka. Inne ubranka zabierzemy dla maluszka latem, a inne zimą. Zawsze bierzmy to pod uwagę, ponieważ przewiezienie malucha do domu będzie jego pierwszym kontaktem ze świeżym powietrzem. Należy więc zapewnić mu maksymalny komfort.

Przy kompletowaniu wyprawki warto wykazać się mocno praktycznym podejściem. Ma być przede wszystkim wygodnie i wszystko, co najważniejsze, powinno być pod ręką. Kluczowe jest to, by torba z wyprawką była gotowa do wzięcia dosłownie w sekundę – tak by chwycić ją przy wychodzeniu z domu podczas wyprawy do szpitala. Dlatego warto zapakować wszystko w jedną torbę. Najlepiej taką, która ma wiele kieszeni i przegródek. Dzięki temu bowiem wszystko będzie znajdować się w wyznaczonym miejscu, co sprawi, że z łatwością wszystko w niej znajdziemy.

Kompletna wyprawka dla noworodka – gdzie kupić?

Skompletowanie wyprawki mamy już za sobą – ale jedynie w teorii. Teraz należy więc przejść do działania, czyli do zakupów. Pozostaje więc pytanie, gdzie właściwie to wszystko kupić? Najlepiej będzie oczywiście zrobić to w jednym miejscu, tak, by nie biegać od sklepu do sklepu. Dlatego też warto postawić na sklep internetowy. Tam bowiem najszybciej i najprościej zamówimy wszystkie potrzebne rzeczy. Kompletna wyprawka dla noworodka dostępna jest w wielu sklepach online z produktami dla niemowląt. Stawiajmy jednak jedynie te sprawdzone, które mają asortyment najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany

805 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent