Kendo. Nie tylko dla dzieci. Recenzja książki
UD

Kendo. Nie tylko dla dzieci. Recenzja książki

KENDO - książka dla dzieci i rodziców
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Gdy tylko zobaczyłam Kendo. Nie tylko dla dzieci, zamarzyłam o innym tytule z tej serii. Moi synowie trenują karate i jestem przekonana, że ta książka byłaby dla nich nie tylko ulubioną czytanką, ale też wartościowym poradnikiem. Okazało się jednak, że nie tylko ja jestem zachwycona książkami z tej serii, część o karate to już biały kruk, trudny do zdobycia. Nie pozostało mi nic innego, jak wspólna lektura najnowszej części, która dotyczy niezwykłej sztuki walki – Kendo.

Urok tej książki tkwi w jej oryginalności.

Połączenie powieści z podręcznikiem, a do tego dostosowanie treści do młodszych adeptów sztuk walki to nietuzinkowy pomysł. Bohaterem Kendo. Nie tylko dla dzieci jest dziewięcioletni Maks zafascynowany rycerzami Jedi walczącymi świetlnymi mieczami. Gdy na festiwalu kultury japońskiej widzi walczących adeptów Kedno, jest pewien, że musi zostać jednym z nich.

To właśnie Maksowi towarzyszymy na pierwszym treningu i wraz z nim poznajemy wszystkie tajniki Kendo. Wiadomości są przekazane w sposób przystępny dla młodego czytelnika, a w przeważających przypadkach wzbogacone są ilustracjami. Infografiki z nazwami wszystkich elementów miecza czy stroju, sekwencje kroków zilustrowane punkt po punkcie, a dodatkowo kolorowe ramki i wyróżnienia.

Układ książki jest naprawdę przemyślany.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak kompleksowo autor podszedł do tematu. Czytając książkę dowiadujemy się wiele o kulturze Japonii, historii i genezie Kendo, a także dyscyplinie i mądrościom, które są niezwykle ważnym elementem wschodnich sztuk walki. Wraz z doskonalącym się w tej dziedzinie Maksem ruszamy też na pierwsze zawody, gdzie szczegółowo poznajemy panujące tam zasady. Muszę przyznać, że ta książka to świetna lektura również dla tych, którzy nie trenują Kendo. Jestem pewna, że w wielu czytelnikach wzbudzi ona zainteresowanie sztukami walki.

Kendo. Nie tylko dla dzieci od VF Books, to nie tylko specjalistyczne kompendium wiedzy dla młodych adeptów Kendo, ale też po prostu świetna, ciekawa lektura. Wartościowe treści, ciekawa historia bohatera, a wszystko to w świetnej oprawie graficznej – oby więcej takich książek!

Ewelina Zielińska

Kendo. Nie tylko dla dzieci
Jacek Lipiński
Ilustracje: Jarek Kajdana
Liczba stron: 128
Format: 21 x 22 cm
Oprawa twarda
Wydawca: VF Books
Książka dostępna wyłącznie na: dodzieci.pl

527 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent