Karate. Nie tylko dla dzieci. Recenzja
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Karate. Nie tylko dla dzieci. Recenzja

Karate nie tylo dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
„Karate. Nie tylko dla dzieci” to trzecia z serii książek poświęconych sportom walki: dotychczas ukazały się już publikacje na temat aikido i judo.

Seria ta ma propagować sztuki walki wśród najmłodszych i przygotować ich do treningów pod kątem teoretycznym oraz rozbudzić zainteresowanie akurat tymi dziedzinami.

Bohaterką Marciniak jest Juna, którą poznajemy jako ośmiolatkę. Dziewczynka przypadkiem trafia na trening karate i zakochuje się w tym sporcie. Od tej pory jej życie zostaje podporządkowane ćwiczeniom i samodoskonaleniu się.

Historia małej mistrzyni i jej drogi do sukcesów sportowych jest bliźniaczo podobna do biografii samej autorki: nietrudno doszukać się podobieństw w obu życiorysach. To cenny element, nadający książce realizmu: nie czytamy kolejnej wariacji na temat „Karate Kid’a”, lecz obserwujemy, jak za pomocą ciężkich ćwiczeń dojść do perfekcji na przykładzie prawdziwej mistrzyni.

Autorce udało się oddać swoją miłość do karate i przekazać ją czytelnikom. Kolejne strony to nie tylko opisy zasad walki, filozofii i treningów, ale przede wszystkim opowieść o wspaniałej zmianie zachodzącej w życiu małej dziewczynki pod wpływem sportu. Marciniak jasno pisze: jeżeli będziesz ciężko pracować, to czeka cię znakomita przyszłość w tym sporcie, który z nawiązką zwraca włożony weń wysiłek.

„Karate…” jest także cenną wskazówką dla rodziców: pokazuje, że inwestować w przyszłość swojego dziecka można na różne sposoby, także dbając o jego rozwój fizyczny. Nie każdy trenujący karate zostanie światowej klasy mistrzem, ale każdy może się dzięki niemu rozwijać i czerpać z niego, to co najlepsze.

Całość pomimo ogromnego ładunku dydaktycznych wartości jest lekka i wesoła, także dzięki rysunkom, na których cała galeria zwierzątek w kimonach ćwiczy kolejne układy. Ilustracje Jarka Kajdany są zabawne i doskonale pasują do historii – wszak już od czasów „Kung Fu Pandy” wiemy, że sztuki walki i zwierzątka, to zgrany tandem.

Małgorzata Tomaszek, autorka bloga http://ksigarz-sprzedawca.blogspot.com/

Karate, nie tylko dla dzieci
Tekst: Justyna Marciniak
Pomysł serii i ilustracje: Jarek Kajdana
Oprawa: twarda | szyta
Liczba stron: 96
Format: 21 x 22 cm
Wydawca: VF BOOKS
Książka dostępna w sklepie internetowym Do Dzieci.pl, na stronie www.dodzieci.pl

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

376 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent