Weleda
Weleda Baby

Joga dla najmłodszych. Recenzja książki dla dzieci

Joga dla najmłodszych - książeczka dla dzieci i rodziców
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Gdy zobaczyłam po raz pierwszy „Jogę dla najmłodszych” pomyślałam sobie, że to bardzo niszowy temat, że niewiele osób może być zainteresowanych tą książką. Okazało się jednak, że nie jest to jedynie bardziej kolorowa wersja podręcznika dla dorosłych.

Dzięki tej książce joga staje się tematem do rozmów, zabaw i oczywiście… ćwiczeń.

Joga dla najmłodszych” to książka, która w Polsce ukazała się dzięki wydawnictwu Arkady. Jej autorką jest specjalistka w dziedzinie jogi dla dzieci, która doskonale rozumie, że maluch nie będzie w stanie praktykować mozolnych pozycji i utrzymywać ich w bezruchu przez dłuższy czas. Dlatego, by zainteresować dzieci wykonywaniem ćwiczeń przekazano instrukcje w formie zabawy.

Proste opisy i piękne, pełne kolorów ilustracje wzbudzają zainteresowanie i pokazują bezpośredni związek między przyjętą pozycją a reprezentowanym przez nią zwierzęciem. Gdy wykonujemy ćwiczenie, wcielamy się w przedstawione na stronie zwierzę.

Pozycji nie trzeba utrzymywać przez dłuższy czas, nie brakuje tu też ćwiczeń bardziej dynamicznych. Czasem możemy pozwolić sobie nawet na naśladowanie zwierzęcych ryków!

Przy każdym ćwiczeniu znajdziemy też filozoficzną sentencję, która przekazuje pewną zwierzęcą mądrość. „Od delfina naucz się cieszyć z niczego”, „od psa naucz się, jak ufać i być prawdziwym przyjacielem”, a „od mewy naucz się, jak czuć się wolną”. Te sentencje, piękne ilustracje i przemyślany układ typograficzny sprawiają, że już samo przeglądanie książki wycisza i relaksuje.

Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż wspólne ćwiczenia jogi mogą okazać się świetną rodzinną zabawą. Zwierzęce postacie pomagają dziecku zaangażować się, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że joga może stać się źródłem relaksu i czasem rodzinnej bliskości.

Ewelina Zielińska

Joga dla najmłodszych
Lorena Valentina Pajalunga
Format 20,5×25,5
Rok wydania 2018
Autor Pajalunga Lorena
Oprawa twarda, Stron 40
Wydawca Arkady

 

267 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent