UD

Jak być dobrym rodzicem. Recenzja książki

Jak być dobrym rodzicem Justyna Korzeniewska recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Każdy, kto ma dzieci lub też ma z nimi częsty kontakt, wcześniej czy później usłyszy jedno z TYCH pytań. Pytań, na które nie jest łatwo odpowiedzieć, a mały człowiek czeka na konkretną, uczciwą odpowiedź. Na pytanie, skąd się biorą dzieci nie odpowiadajmy, że bocian je przynosi. Nie powtarzajmy, że nasze ciało to wstydliwy temat, a gdy maluch zapyta, czemu ktoś wyzwał kogoś od „pedałów”, nie tłumaczmy że mówił o części roweru. Co zatem odpowiadać?

Książka Jak być dobrym rodzicem Justyny Korzeniewskiej podaje gotowe odpowiedzi, zawierające prawdziwe informacje, ale dostosowane do poziomu dziecka. Autorka, psycholog dziecięcy, pokazuje rodzicom jak rozmawiać z dziećmi, aby traktować je poważnie, jednocześnie nie przeciążając ich delikatnej psychiki informacjami nieadekwatnymi dla ich wieku.

Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania z zakresu płci, seksualności, śmierci, inności, odmienności, niepełnosprawności, patologii, przemocy. Przeczytamy też jak sobie radzić z niepożądanymi zachowaniami dzieci, choćby takimi jak krzyk „ja chcę!”. Dowiemy się, od czego zależy tak istotne poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego dziecka.

Sprawdziłam w praktyce kilka trudnych pytań, tłumacząc córkom, że w mądrej książeczce znajdziemy odpowiedź. Za każdym razem przeczytana odpowiedź była nie tylko wystarczająca, ale też satysfakcjonująca. A to najlepsza laurka.

Polecam jako rodzic i pedagog każdemu, kto musi się zmierzyć z dziecięcą dociekliwością.

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Jak być dobrym rodzicem
Autor: Justyna Korzeniewska
Ilustracje i projekt graficzny: Paweł Osial
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: RM

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

668 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent