Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Jadzia Pętelka idzie spać. Recenzja książki dla dzieci

Staś Pętelka. Nowy piesek oraz Jadzia Pętelka idzie spać
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jadzia Pętelka idzie spać to prosta i niedługa książeczka, która niczym nie zaskakuje. Jednak, gdy chcemy ułożyć malucha do snu, to ekscytacja jest efektem, którego nie chcemy wywołać wieczorną lekturą. A ta, choć prosta i banalna, to jednocześnie jest urocza, ciekawa i przyjemna.

Książeczka autorstwa Barbary Supeł to idealna dobranockowa propozycja dla malucha. Jest dość krótka, ma przyjemne, spokojne ilustracje i przeprowadza małego czytelnika przez wszystkie etapy przygotowania do snu.

Mój trzylatek z zaciekawieniem słuchał, jak Jadzia chowa się przed mamą, gdy ta przychodzi z piżamą, jak słucha kołysanek i jak mama masuje jej stópki. Z zaskoczeniem stwierdzał, że Jadzia robi „tak samo jak ja”, co przyjęłam z ogromną radością. Takie książki nie są może dziełem sztuki, ale cudownie oswajają malucha z codziennością. Pokazują, że nie tylko on nie jest wcale śpiący, nie ma ochoty się kłaść i nie radzi sobie z piżamką.

Pokazują też, że przez wieczorne obowiązki można przejść z humorem i bez marudzenia, a po chwili spędzonej w ciepłym łóżku oczka same się zamykają.

Choć bohaterką książki jest dziewczynka, to mój maluch nie włączył jej do kategorii „dziewczyńskie” i ja też tego nie zrobię. Opowieść o wieczornym szykowaniu się do snu może spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, a jej obyczajowy charakter i spokojny ton pomoże im się wyciszyć.

Warto też zwrócić uwagę na naprawdę przyjemne ilustracje Agaty Łukszy, które bardzo dobrze korespondują z tekstem. Jeśli więc szukacie lektury, która pomoże Wam ułożyć szkraba do snu, możecie śmiało sięgnąć po książeczkę o Jadzi.

Bardzo cieszy nas fakt, że na stronie wydawnictwa książka oznaczona jest jako seria Jadzia Pętelka, więc możemy spodziewać się kolejnych przygód tej bohaterki. A kto nie będzie mógł się doczekać, ten może już teraz poznać „Stasia Pętelkę” – książkowego brata stworzonego przez ten sam duet.

Ewelina Zielińska

Jadzia Pętelka idzie spać
autor: Barbara Supeł
ilustracje: Agata Łuksza
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 24, format  190×190
cena: 14,99 zł
Wiek: 1+

210 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent